Különösebb megerőltetés nélkül 3-0-ra győzött az angol labdarúgó-válogatott Izrael ellen, így életben tartotta Európai-bajnoki álmait. A skót labdarúgó-válogatott két góllal nyert Litvánia ellen az Eb-selejtező B csoportjában, s továbbra is komoly esélye van a továbbjutásra. Grúzia a 87. percben mentett pontot Ukrajna ellen.

Az E csoportban Anglia komoly téttel bíró összecsapáson fogadta Izrael legjobbjait, egy esetleges pontvesztéssel ugyanis elszálltak volna a szigetországi Eb-álmok. Ennek megfelelően nagy lendülettel is kezdtek a hazaiak, s uralták a 90 percet.

A vezetést a 20. percben szerezte meg Anglia, Joe Cole balról ívelte keresztbe a labdát, amelyre a lesre játszó védők közül Shaun Wright-Phillips mozdult a legjobban, s 5 lépésről okosan a hálóba emelt (1-0).

A második félidőben jött Michael Owen, aki az 50. percben 20 méterről élményszámba menő gólt ragasztott az izraeli kapuba, a kegyelemdöfést a 67. percben Micah Richards adta meg, beállítva a 3-0-s végeredményt.

Steve McClaren szövetségi kapitány még azt a luxust is megengedhette magának, hogy sérülten játszó Steven Gerrardot lecserélte, hogy pihenhessen az újabb fontos összecsapás, a szerdai, Oroszország elleni találkozó előtt.

Eredmények, A csoport:
Szerbia - Finnország 0-0

Portugália - Lengyelország 2-2 (0-1)
gól: Maniche (50.), Cristiano Ronaldo (73.), illetve Lewandowski (44.), Krzynowek (88.)