A Werder Bremen hazai pályán 5-1-re legyőzte a hét közben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében elbukott Schalke 04 együttesét a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának rangadóján, ezzel megelőzte riválisát, s feljött a második helyre. Az Aston Villa idegenben kiütéses, hatgólos győzelmet aratott a sereghajtó és már biztosan búcsúzó Derby County felett a Premiershipben. A Juventus fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte az AC Milant.

A csütörtöki UEFA-kupa-negyeddöntőben a Getafét hihetetlen körülmények között búcsúztató Bayern München előnye behozhatatlannak tűnik, az ezüstéremért, illetve a Bajnokok Ligáját érő pozíciókért viszont még hatalmas a küzdelem a német Bundesligában.

A forduló előtt a bajorok előnye kilenc pont volt a második helyezett Schalke előtt, ám a BL-ből a Barca ellenében kiesett gelsenkirchenieknek nem volt idejük szomorkodni, a Werder Bremen ellen, idegenben az európai kupakvalifikáció volt a tét, ugyanis "csak" a dobogósok indulhatnak ősszel a BL-ben.

A meccset a vendégek kezdték jobban, a harmadik percben rögtön két nagy helyzetet is kihagyott a Schalke: Streit 8 méteres "kellemetlen" lövését Wiese szögletre ütötte, majd a beívelt sarokrúgást követően Bordon fejelt kapura, a Werder-hálóőr azonban jó helyen állt.

A 9. percben lendületes Schalke-támadás végén Wiese ijedtében kifutott a helyéről, így Halil Altintopnak már csak egy védőt kellett volna kicseleznie ahhoz, hogy az üres kapuba gurítson, ám a török támadó számára ez túl magas feladvány volt, így maradt a 0-0.

Aztán jött az első Werder-lehetőség: Frings jobb oldali szöglete után a 17. percben Sanogo kapott ajándéklabdát a Schalke-védelemtől, ám annyira meglepődött, hogy 6 méterről még a kaput sem tudta eltalálni.

Pár pillanattal később a 16-oson belül Diego kapott remek labdát, s az ötös jobb sarkáról leadott löketét Neuer bravúrral hárította.

Az állandósult Werder-előny a 19. percben góllá érett: Frings szögletét követően a kékmezesek kifejelték a labdát, majd lestaktikát alkalmaztak volna, ami nem jött be: a kapu elé visszaívelt labda Baumann és Krstajic felé szállt, utóbbi széttárta karjait (talán a tőle 5 méterre lévő kapus érkezésében bízott?), előbbi pedig köszönte a lehetőséget, és a kapuba fejelt (1-0).

Mindkét csapat védelme "átjáróház" volt", így rengeteg gólhelyzetet láthatott a Weserstadion 40 ezer szurkolója. A 24. percben például Sanogo futott el a jobbszélen, beadását Diego remekül pörgette közelről kapura, a labda pár centivel kerülte csak el a jobb oldali kapufát.

A másik oldalon Streit hét méterre a kaputól mellel levette a balról érkező labdát, majd laposan a kapusba lőtt - ez is nagy helyzet volt.

Immáron a 32. percben Pander 22-ről célozta meg a hazai kaput, a labda kevéssel a kapu mellett landolt.

Eztán ismét a Werder "kért szót", Diego szöktette a jobbszélen Borowskit, aki az alapvonalig futott, ahonnan tökéletesen kanyarított középre, Sanogo pedig - védőjét megelőzve - 7 méterről erőteljes fejessel kettőre növelte a hazai előnyt (2-0).

A félidő hajrájában szépíthetett volna a Schalke, hiszen Sanchez egyedül vezethette rá a kapura a labdát, 15 méterről - laposan - már lőtt is, Wiese azonban védett, s megakadályozta a gólszerzésben.

A gelsenkircheniek aztán csak betaláltak, egy bal oldali szögletet Kuranyi úgy fejelt négy méterről a hálóba, hogy a hazai védők szinte elugrottak előle (2-1).

A második játékrésznek rögtön az elején egyenlíthetett volna a Schalke: kapu előtti kavarodást követően az ötös bal sarkánál Sanchez egy lövőcsellel becsapta az "elszálló" brémai kapust, a visszagurított labdát Ernst küldte kapura 13 méterről, ám a lapos lövés az egyik hazai védőről pattant oldalra.

A másik oldalon Diego villant, remek csel után az ötös bal sarkáról ballal lőtt - Neuer védett. Nem sokkal később, még mindig csak az 52. percben Diego ezúttal kapásból, 17-ről durrantott kevéssel a bal kapufa mellé.

A Werder sorra vezette a támadásokat, aminek az 59. percben lett meg az újabb eredménye: Borowski a 16-os bal szegletéből ívelt a lestaktikát megint elvétő Schalke-védelem mögé, s Rosenberg 6 méterről megszerezte a meccs negyedik fejesgólját (3-1). A gólszerző a csúcson hagyhatta abba - miután betalált, azonnal lecserélte őt Thomas Schaaf edző.

A 65. percben 7 méterről Sanogo a keresztlécre fejelte a labdát, azaz ekkor már a kiütéses hazai siker lehetősége is benne volt a levegőben.

A lehetőségből aztán valóság lett: a 76. percben egy Werder-kontra legvégén, egy háromszögezést követően a csereként beállt Klasnic az ötös bal oldaláról gurított a kapuba.

A 82. minutumban Sanogo 8 méteres fejesét óriási bravúrral kiütötte a gelsenkircheniek kapuvédője, azaz folytatódott a macska-egér harc.

Klasnic a 89. percben tette fel a koronát saját, valamint a zöld-fehérek teljesítményére - balról betört a 16-oson belülre, kötényt adott Krstajicnak, majd megkerülte és le is futott a szerb bekket, s végül Neuernek is a lába között lőtte el a labdát szélről (5-1).

Forrás: Getty Images

A Schalke két gólnál még nem kapott többet az idei bajnokságban...

Ami a többi meccset illeti, Huszti Szabolcs csapata, a Hannover saját közönsége előtt tíz emberrel küzdve a hajrában szerezte meg a győztes gólt az Eintracht Frankfurt ellen. A magyar szélsőt a 91. percben cserélték le.

Dárdai Pál együttesének, a Hertha BSC-nek egy ponttal be kellett érnie a VfL Bochum vendégeként, a magyar középpályás a 83. percben lépett pályára.

Hajnal Tamás gárdája, a Karlsruhe kikapott a vendég Hansa Rostocktól, a válogatott irányítót a 82. percben lecserélték.

Bundesliga, 28. forduló:
Werder Bremen - Schalke 5-1 (2-1)
gól: Baumann (19.), Sanogo (33.), Rosenberg (59.), Klasnic (76., 89.), illetve Kuranyi (42.)

VfL Bochum - Hertha BSC 1-1 (1-1)
gól: Yahia (42.), illetve Skacel (27.)

Energie Cottbus - Arminia Bielefeld 1-0 (0-0)
gól: Skela (51., 11-esből)

Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 2-1 (1-1)
gól: Pinto (35.), Schultz (89.), illetve Russ (27.)
piros lap: Pinto (61.)

Karlsruhe - Hansa Rostock 1-2 (0-1)
gól: Freis (70.), illetve Bartels (30., 84.)