2004 februárja óta veretlen volt hazai pályán a Premier League-ben a Chelsea, amely azonban búcsút mondhat ennek a sorozatnak, mivel 1-0-ra elbukta a Liverpool elleni rangadót. A Vörösök nagyon taktikusan játszottak, és bár a gólnál - amely Xabi Alonso megpattanó lövéséből született - szerencséjük volt, összességében megérdemelten szerezték meg a három pontot. Az olasz bajnokságban az Inter meglepetésre nem bírt a Genoával, amely az utolsó félórában emberhátrányban játszott, a Milan egyetlen helyzetét gólra váltva nyert Bergamóban, a Roma pedig Udinében szaladt bele egy 3-1-es vereségbe. A Bundesligában a Lőw Zsolt nélkül felálló Hoffenheimsimán legyőzte a Hamburgot, és átvette a vezetést a tabellán. Spanyolországban egyszerre botlott meg az élmezőny három csapata, a listavezető Valencia a Recreativo otthonában ikszelt, a Sevilla hazai pályán kapott ki a Málagától, Villarreal pedig őrült mérkőzésen játszott 4-4-es döntetlent az Atlético Madriddal.

A Premier League 9. fordulójának rangadóján a bajnokság két veretlen csapata, a Chelsea és a Liverpool találkozott. Luiz Felipe Scolari egy helyen változtatta meg a Roma ellen 1-0-ra nyerő csapatát, a védelem bal oldalán Bridge helyett Ashley Cole kezdett. A másik oldalon Rafa Benítez két embert cserélt ki, Dossena helyett Fábio Auréliónak szavazott bizalmat, Benajun posztján pedig Kuytöt küldte csatába.

Hét percet kellett várni az első izgalmas jelenetre, Xabi Alonso csúszott el a középkörnél, így Anelka indulhatott el a Liverpool térfelén, de a franciát a 16-osnál megállították, a labda a második hullámban érkező Deco elé került, akinek lövését Xabi Alonso blokkolta.

A spanyol középpályás a 10. percben is főszereplő volt: Arbeloa bedobása után Kuyt csúsztatott, középen Terry röviden fejelte ki a labdát, Bosingwa pedig lyukat rúgott, így Xabi Alonso futtából lőhetett 18 méterről, és balos lökete megpattant Bosingwa testén, így a balra dőlő Cech tehetetlenül nézte, ahogy a kapuba pattog a bőrgolyó (0-1). Ez volt a Benítez-éra első bajnoki gólja a Stamford Bridge-en!

A gól után is támadásban maradt a Mersey-parti sereg, Riera húzott el Ricardo Carvalho mellett a 16-oson belül, aztán éles szögből lőtt - az oldalhálóba. Az első londoni lehetőség Kalou előtt adódott Bosingwa jobboldali beadása után, de az afrikai csatár fura mozdulattal csúsztatott a léc fölé.

A Liverpool remekül fojtotta meg a Chelsea támadásait, és még a támadásokra is futotta erejéből, Gerrard például 28 méterről a rosszabbik, azaz a bal lábával nagyon veszélyes, a léc alá csapódó bombát engedett el, amit Cech bravúrral tolt fölé. A félidő végén még Deco próbálkozott ballal hosszú labdavezetés után, de Reinának nem kellett közbeavatkoznia, mert a labda egy méterrel elkerülte a jobb sarkot.

A fordulás után is inkább a Liverpool támadásai hordozták magukban a gólveszélyt, Kuyt 20-ról egy igazítás után tüzelt a jobb felső mellé, aztán Xabi Alonso döngette meg a bal kapufát szabadrúgásból. Lampard ívelése után a csereként beállt Di Santo fejelte le a labdát az egyenlítés reményében a nagy lendülettel érkező Ashley Cole elé, aki azonban ballal nagyon rosszul találta el a játékszert.

Forrás: AFP

Anelkának (balra) momentumai sem voltak Carragher mellett

Az utolsó negyedóra kezdetén Deco indult meg ígéretesen, bedobott egy szép visszahúzós cselt, de a lövés pillanatában Carragher elécsúszott, így odalett a lehetőség. A szorványos Pool-kontrák egyikét Babel zárta le egy bivalyerős jobbos bombával, aminél 25 centi hiányzott egy felsősarkos gólhoz, a Chelsea pedig hiába birtokolta a labdát, nem tudta megtalálni a rést a vendégvédelmen.

A hosszabbításban még Di Santo vett mellre egy labdát, hogy utána 30 méterről, kapásból magasan a léc fölé bikázza, a vége így 0-1, amivel a Liverpool átvetette a vezetést a tabellán, a Chelsea pedig nem csak a veretlenségének mondhat búcsút, de 86 bajnoki után kapott ki ismét hazai pályán, utoljára 2004 februárjában az Arsenal tudta bevenni a Stamford Bridge-et.

Egy másik - kevésbé dicsőséges - sorozat is megtört vasárnap, megszerezte ugyanis első győzelmét a Tottenham Hotspur az idei bajnokságban. Az észak-londoni gárda - amelynek kispadján ezúttal már a Juande Ramos menesztése után szerződtetett Harry Redknapp ült - 2-0-ra nyert a Bolton ellen. A mostani siker ellenére a Spurs maradt az utolsó helyen a tabellán.

Redknapp előző csapata, a Portsmouth döntetlent játszott a Gera Zoltánnal felálló, vendég Fulham ellen. A magyar válogatott játékost a 71. percben lecserélték.

A Manchester City Robinho triplájával diadalmaskodott a vendég Stoke City felett, míg az Aston Villa 4-0-ra nyert a Wigan vendégeként.

Premier League, 9. forduló:
Chelsea - Liverpool 0-1 (0-1)
Xabi Alonso (10.)

Tottenham Hotspur - Bolton Wanderers 2-0 (1-0)
Pavljucsenko (17.), Bent (76., 11-esből)
kiállítva: McCann (57., Bolton)

Manchester City - Stoke City 3-0 (1-0)
Robinho (14., 47., 72.)

Wigan Athletic - Aston Villa 0-4 (0-1)
Barry (22., 11-esből), Agbonlahor (57.), Carew (62.), Sidwell (90.)

20. Tottenham Hotspur 9 7-12 5

Az olasz fordulót az élről váró Inter a korábban a másik milánói csapatot - igaz, hazai pályán - már megtréfáló Genoát fogadta, és a vendégek a San Siróban is bátran játszottak. Diego Milito végig nagyon agilis volt az első félidőben, az egyik lövése után Júlio César védett nagyot (a kipattanót Motta vágta a kapu fölé), a brazil kapust Mesto távolijánál a léc is kisegítette.

Mourinho a félidőben kettős cserét hajtott végre, Adrianót és Quaresmát lekapta, és bevitte Obinnát, valamint Balotellit, veszélyesebb is lett az Inter, de Ibrahimovic fejese elkerülte a kaput. Maicon még közelebb járt a gólszerzéshez, de a lécet találta telibe, a 60. percben viszont nagy lehetőséghez jutott az Inter, mivel Juric begyűjtötte második sárgáját, és így tíz emberre fogyatkozott a Genoa.

Nagyon nyomott az Inter, de Balotelli és Obinna is ziccert rontott, Javier Zanetti pedig az ötösről bikázta a lelátóra a labdát, így a címvédő hosszú idő után maradt ismét gólképtelen hazai pályán, és a hosszabbításban még Júlio César bravúrja kellett, hogy Motta ne szerezze meg a három pontot érő találatot a Genoának.

Az Inter pontvesztését az Udinese és a Napoli is kihasználta, a fekete-fehérek a Roma ellen nyertek 3-1-re, míg a déliek a Laziót győzték le 1-0-ra. Di Natale már a Tottenham elleni UEFA-kupa-meccsen is biztos lábbal rúgott egy tizenegyest, és a Roma ellen sem hibázott, amikor Saccani a mészpontra mutatott Tonetto és Floro Flores találkozása után (ami könnyen lehet, hogy a büntetőterületen kívül történt).

Floro Flores a 15. percben még a kapufát találta el, nem sokkal később viszont javított, Di Natale passza után Loriát lefutotta, majd fejjel elvitte a labdát Doni mellett, és éles szögből a hálóba gurított. A fővárosiak két ízben is büntetőt reklamáltak az első játékrészben, később aztán a 74. percben már rúghattak is 11-est, akkor viszont már háromgólos hátrányban voltak, mert Di Natale a második félidő elején is beköszönt Doninak. Az újabb vereséggel a Roma csak a tizenötödik a tabellán, tíz ponttal lemaradva az ezzel a győzelemmel élre álló Udinese mögött, így Spalletti alatt erősen inog a pad.

A Napoli egy öngóllal nyert a római Olimpiai-stadionban, a Milan pedig sokáig szenvedett Bergamóban, de a 80. percben egy remek Pato, Boriello, Kaká összejáték végén a brazil zseni a bal sarokba "pattintott", és ezzel a piros-feketék egy pontra feljöttek a dobogósok mögé.

Forrás: AFP

Kaká villanása döntött a Milan javára Bergamóban

A sokáig nyeretlen Cagliari zsinórban második győzelmét aratta, a Sampdoria és a Reggina viszont most először gyűjtötte be a három pontot az idényben, Cassanóék az újonc Bolognát küldték haza üres kézzel, míg a Reggio Calabria-i gárda Corradi két tizenegyesgóljával intézte el a Leccét.

Reggina - Lecce 2-0 (0-0)
gól: Corradi (59., 91., mindkettőt 11-esből)

Sampdoria - Bologna 2-0 (0-0)
gól: G. Delvecchio (63.), Bellucci (74.)

Udinese - Roma 3-1 (2-0)
gól: Di Natale (10., 51., az elsőt 11-esből), Floro Flores (22.), illetve Totti (74., 11-esből)

Palermo - Fiorentina 1-3 (0-2)
Simplicio (50.), illetve Gilardino (20.), Mutu (42., 62.)