A Liverpool, a Manchester United és a Chelsea is nyert a Premier League 19. fordulójában. A Fulham Gera Zoltán nélkül ikszelt a Tottenhammel, a Sunderland Fülöp Márton védéseinek is köszönhette, hogy 0-0-ra végzett a Blackburn ellen, míg Halmosi Péter a kispadról nézte végig, ahogy a Manchester City 5-1-re legázolja a Hullt. A nap rangadóján az Arsenal már 2-0-ra vezetett az Aston Villa ellen, de a birminghamiek egyenlíteni tudtak.

A hagyományokra kínosan ügyelő angoloknál a karácsonyhoz ugyanúgy hozzátartozik a futball, mint az ajándékok és az ünnepi menü. A Boxing Day-forduló nyitómérkőzését az újdonsült klubvilágbajnok Manchester United vívta, amely az újonc Stoke Cityhez látogatott.

A címvédőnél a térdsérüléséből felépült Scholes első bajnokijára készült három hónap után, Rio Ferdinand viszont a bemelegítés során megsérült, így Evans került a helyére a védelembe. A két csapat 1984-ben is ugyanígy karácsonykor mérkőzött meg egymással, akkor a Stoke 2-1-re megverte a MU-t, ám az öröm csak átmeneti volt, mert a szezon végén a City kiesett az élvonalból.

A várakozásnak megfelelően a Manchester letáborozott a hazaiak térfelén, de igazán nagy helyzetekig nem jutottak a vendégek, az első félidő egyetlen lehetőségénél Rooney fejesét védte Sörensen. A szünet után Tévez aktívkodott kétszer is, de előbb Sörensen védett, majd mellé tüzelt az argentin támadó.

Sörensen aztán Scholes löketét is kiszedte, meccsben tartva ezzel a Stoke-ot, amely vezethetett volna, de Van der Sar is résen volt Fuller helyzeténél. A 72. percben a már korábban besárgult Wilkinson terítette le Cristiano Ronaldót, amiért megkapta második lapját, így emberelőnybe került Sir Alex Ferguson csapata. A csereként beállt Berbatov fejesét még túlélte a Stoke, de a bolgár a 83. percben a hosszú oldalra emelt, ahol Tévez érkezett, és közelről bevágta a labdát, három ponthoz juttatva ezzel a címvédőt.

A Chelsea jóval simábban nyert, a Kékek már a 3. percben vezettek az utolsó West Brom ellen, Joe Cole ívelt középre jobbról, ahol Drogba simán túlugrotta Zuiverloont, és a kapu bal oldalába fejelt, ez volt az afrikai támadó első bajnoki gólja. A második londoni gólhoz Ashley Cole állt a legközelebb, de a balbekk előbb a kapufát trafálta telibe, hogy utána a kipattanót Carson kezébe gurítsa, majd percekkel később egy beadásról maradt le centikkel.

Az első félidő hosszabbításában azonban megduplázta előnyét a Chelsea, Ashley Cole és egy védő találkozása után a labda Lampard elé került, aki szépen tolta el azt egy becsúszó ellenfél mellett, majd ballal átnyeste a labdát Carson fölött.

A második félidőben már nem szakadt meg a Chelsea, így is 5-0 lehetett volna a vége, de Lampard másodszorra már nem tudta átemelni Carsont, Drogba pedig több ziccert is elpuskázott. A Kékek így megelőzték a Liverpoolt, de ez tiszavirág életűnek bizonyult, mivel a Mersey partiak nagyon könnyen elintézték a Boltont.

Az első gólra 26 percet kellett várni, ekkor Gerrard szögletére Riera érkezett a rövid saroknál, és cipőorral a hálóba pöckölte a labdát. A fordulás után Robbie Keane duplázott, az ír csatár előbb Gerrard kiugratása után vágta a labdát a jobb felsőbe, majd egy Reina kidobásával induló tanári akciót zárt le Benajun beadása után egy közeli perdítéssel.

Forrás: AFP

Robbie Keane valami ilyesmiről álmodott gyerekként, amikor Liverpool-meccsekre járt

A Portsmouth hiába vezetett a West Ham ellen, a Kalapácsosok végül 4-1-es győzelmet arattak, igaz, 1-1-es állásnál Defoe elrontott egy büntetőt. A Pompey a folytatásban is bőkezűen pazarolta el a ziccereit, a legutóbbi hat meccsén mindössze két gólt szerző West Ham pedig a szünet után a duplázó Bellamy vezérletével büntetett.

A Fulham a sérült Gera Zoltán nélkül ikszelt a Tottenhammel, a 0-0-ra végződött meccsen a két kapus, Gomes és Schwarzer játszotta a főszerepet. A Sunderland kapuját Fülöp Márton őrizte, és a magyar válogatott hálóőr remekül végezte munkáját, mivel a Blackburn gól nélkül zárt. Fülöp a norvég Pedersen szabadrúgását bravúrral hárította, majd Andrews helyzeténél is védeni tudott, de a hosszabbításban szerencséje is volt, mert Roberts már kicselezte, de aztán az üres kapu mellé gurított.

A nap legfölényesebb diadalát a rapszódikus Manchester City aratta, amely az Ireland, Caicedo, Robinho hármas révén szétcincálta a Hullt, amely ezúttal nélkülözte Halmosi Pétert. A City már a félidőben 4-0-ra vezetett, a Hull edzője, Phil Brown úgy próbálta felrázni csapatát, hogy a szünetben a pályán tartott fejmosást az öltöző helyett, ám ez sem használt, mivel a négygólos különbség a végén is megmaradt.

A nap rangadóján az Aston Villa az első félórában lefocizta az Arsenalt, háromszor is kapufa mentette meg az Ágyúsokat, de törvényszerű volt, hogy a Wenger-brigád szerez majd vezetést, Denilson Reo-Coker hibáját kihasználva talált Friedel kapujába. Agbonlahor fejese egyenlítést érhetett volna, de Sagna ollózva mentett a gólvonalnál, a második félidő elején pedig jött a második ágyúgolyó, Diaby egy szenzációs támadás végén emelt a léc alá.

Az Arsenal nyeregben érezhette magát, és tovább növelhette volna előnyét, de Van Persie-t a kapufa, Ebouét az önfeláldozó Davies fosztotta meg a gólszerzés örömétől. Gallas rossz ütemű becsúszása után ismét magukhoz tértek a hazai drukkerek, mivel Barry büntetőből hozta közelebb a Villát, amely a 92. percben végül megszerezte az egy pontot, amelyért megdolgozott, Petrov beadása után Zat Knight ballal tüzelt a jobb sarokba.

Premier League, 19. forduló:
Stoke City - Manchester United 0-1 (0-0)
Tévez (83.)
piros lap: Wilkinson (72., Stoke)

Chelsea - West Bromwich Albion 2-0 (2-0)
Drogba (3.), Lampard (45+2.)

Portsmouth - West Ham United 1-4 (1-1)
Belhadzs (8.), illetve Collison (20.), C. Cole (67.), Bellamy (70., 83.)

Tottenham Hotspur - Fulham 0-0

Liverpool - Bolton Wanderers 3-0 (1-0)
Riera (26.), Robbie Keane (53., 58.)

Manchester City - Hull City 5-1 (4-0)
Caicedo (15, 27.), Robinho (28., 36.), Ireland (82.), illetve Fagan (80.)

Middlesbrough - Everton 0-1 (0-0)
gól: Cahill (51.)

Sunderland - Blackburn Rovers 0-0

Wigan Athletic - Newcastle United 2-1 (1-0)
R. Taylor (29.), Zaki (73., 11-esből), illetve Guthrie (88., 11-esből)
piros lap: Bassong (72., Newcastle)

Aston Villa - Arsenal 2-2 (0-1)
gól: G. Barry (65., 11-esből), Knight (92.), illetve Denilson (40.), Diaby (49.)