Az egyiptomi Mohamed Abutrikát választották az elmúlt év legjobb afrikai labdarúgójának a BBC rádió világszolgálatának hallgatói.

A 30 éves középpályás, aki a ghánai Afrika-kupa döntőjének egyetlen gólját szerezte, a 155 ezer voks több mint felét begyűjtötte. Mögötte a togói Emmanuel Adebayor, az elefántcsontparti Didier Drogba, a kameruni Samuel Eto'o és az egyiptomi Amr Zaki következik a rangsorban.

Abutrika a válogatott mellett klubcsapatában, a kairói al-Ahliban is kimagasló teljesítményt nyújtott, nagy mértékben járult hozzá ahhoz, hogy együttese hatodszor nyert afrikai Bajnokok Ligáját.

Abutrika az egyike annak a három futballistának, akik közül az egyik hivatalosan is az elmúlt év legjobb afrikai futballistája lesz. A másik két jelölt Adebayor és a ghánai Michael Essien. A győztest február 10-én nevezik meg.