A hét közben kinevezett Alan Shearer vereséggel mutatkozott be a Newcastle United kispadján: kiesés ellen küzdő együttese 2-0-ra kapott ki a vendég Chelsea-től a Premier League 31. fordulójában. A Liverpool Benayoun 92. szerzett góljával nyert a Fulham ellen, az Arsenal Adebayor duplájával verte a Manchester Cityt.

A Tottenham hiába irányította végig a Blackburn elleni mérkőzést, az utolsó tíz percre emberhátrányba került, a hazai együttes pedig 0-1-ről fordított.

Lendületesen kezdte a meccset a Blackburn, a 11. percben egy bal oldali beadásra a hosszú oldalon Diouf érkezett, ám 10 méterről a bal kapufa mellé fejelt. Válaszul a 13. percben egy bal oldali szögletet követően King bólintott a hosszú, bal alsó sarok mellé.

A 18. percben kimaradt az addigi legnagyobb Tottenham-lehetőség, Palacios kiváló indításával Bent lépett ki a védők közül, 14 méteres bombáját azonban Robinson szögletre ütötte. Négy perccel később Diouf is kihagyta a kihagyhatatlant, 10 méterről okosan lőtt a bal sarok felé, ám a kapufánál Assou-Ekotto óriási bravúrral menteni tudott.

29. perc: Lennon jobb oldali beadása Givet kezén megpattant, Walton játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Robbie Keane a jobb alsó sarokba vágta, Robinson jó irányba vetődött, de nem érhette el a kiválóan helyezett labdát (0-1).

A második félidőben inkább a vendégek játszottak veszélyesen, ám Palacios buta szabálytalanságai miatt nem sikerült kiharcolnia a győzelmet. A hondurasi középpályás másfél perc alatt összeszedte két sárga lapját, így a 79. percben megfogyatkozott a Tottenham.

Az emberelőnyt a 82. percben máris gólra váltotta a Blackburn, Samba bal oldali beadását McCarthy juttatta közelről a hálóba (1-1). A 89. percben Warnock 15 méteres léc alá tartó bombáját még védte Gomes, ám a szögletet követően a cserejátékos Ooijer kiharcolta a győzelmet a hazaiaknak (2-1).

Közel állt az újabb bravúrhoz Gera Zoltán csapata, a Fulham, amely az utolsó pillanatokig döntetlenre állt az FC Liverpool ellen, a bajnokaspiráns azonban a 92. percben megszerezte a három pontot érő találatot. Gera a 79. percben, csereként lépett pályára, ezúttal azonban nem adódott előtte olyan lehetőség, mint két hete, a Manchester United ellen, társaihoz hasonlóan jobbára védekezésre kényszerült. A vendég liverpooliak ezzel átvették a vezetést a tabellán, bár valószínűleg csak ideiglenesen, az eddigi első MU ugyanis vasárnap lép pályára, s ha nyer, visszakerül az élre.

Halmosi Péter csapata, a Hull City döntetlent játszott, a Fülöp Mártont foglalkoztató Sunderland pedig kikapott - ezúttal egyik magyar játékos sem kapott lehetőséget.