A 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének dél-amerikai csoportjában a brazil válogatott könnyed, 4-0-s győzelmet aratott Uruguayban. Argentína hazai pályán egy góllal legyőzte Kolumbiát, míg a játéknap előtt listavezető Paraguay kikapott a vendég Chilétől.

Eredmény, vb-seljtező, Dél-Amerika, 13. forduló:
Uruguay - Brazília 0-4 (0-2)
Montevideo
v.: Saúl Laverni (argentin)
Uruguay: Viera - Pereira, Valdez, Godín, Cáceres - Martínez, Pérez (Abreu, 46.), Eguren, Pereira (Fernández, 65.) - Suárez (Cavani, 74.), Forlán
Brazília: César - Alves, Lúcio, Juan, Cléber - Gilberto Silva, Melo, Elano (Ramírez, 65.), Kaká (Batista, 85.) - Robinho (Josue, 84.), Fabiano
gól: Daniel Alves (12.), Juan (36.), Luis Fabiano (52.), Kaká (75., büntetőből)
piros lap: Pereira (87.), illetve Luis Fabiano (66.)

Argentína - Kolumbia 1-0 (0-0)
Argentína:
Andujar - Heinze, Diaz, Demichelis - Mascherano,Gago (Zanetti, a szünetben), Gutierrez, Verón - Agüero (Diego Milito, 40.), Tévez (Burdisso, 83.), Messi
Kolumbia: Ospina - Yepes, Perea, Armero (Quintero, 81.), Zapata - Vargas, Marin (Ramos, 65.), Zuniga, Guarin - Falcao Garcia (Rodallega, 72.), Renteria
gól: Diaz (56.)

Bolívia - Venezuela 0-1 (0-1)
Rivero (33., öngól)
piros lap: Martins (81., Bolívia), Reyes (90., Bolívia)

Paraguay - Chile 0-2 (0-1)
Fernandez (14.), Suazo (51.)

Az állás: 1. Brazília 24 pont, 2. Paraguay 24, 3. Chile 23, 4. Argentína 22, 5. Uruguay 17, 6. Venezuela 16, 7. Kolumbia 14 (6-10), 8. Ecuador 14 (14-19), 9. Bolívia 12, 10. Peru 7

A kontinensről az első négy helyezett jut ki egyenes ágon a vb-re, az ötödik pótselejtezőt játszik a CONCACAF-zóna negyedikjével.