Döntetlenre végződött a Premier League 8. fordulójának rangadója, a Liverpool hiába vezetett a hosszú idő után újra a kezdőcsapatban szereplő Steven Gerrard szabadrúgásgóljával, a csereként beállt Javier Hernández révén egyenlíteni tudott a Manchester United. Alex Ferguson a mexikói csatár mellett Wayne Rooney-t és Nanit is a kispadra nevezte, ami miatt sokáig nagyon vérszegény volt csapata támadójátéka. Az Aston Villát simán verő Manchester City győzelmével a bajnokság élére állt, a két manchesteri együttes jövő hétvégén egymással csap össze az Old Traffordon.

Premier League, 8. forduló:
Liverpool - Manchester United 1-1 (0-0)
Anfield Road, 45 065 néző
v.: Marriner
Liverpool: Reina - Kelly, Carragher, Skrtel, Jose Enrique - Kuyt, Lucas (Henderson, 57.), Adam, Downing - Gerrard - L. Suárez.
MU: De Gea - Smalling, Evans, R. Ferdinand, Evra - P. Jones (J. Hernández, 76.), Fletcher - A. Young (Rooney, 69.), Park (Nani, 69.), Giggs - Welbeck.
gól: Gerrard (68.), illetve J. Hernández (80.)
sárga lap: Lucas (28.), A. Young (43.), R. Ferdinand (54.), Evra (65.)

Már a kezdőcsapatok kihirdetése során meglepetéssel állt elő mindkét edző: Kenny Dalglish pályára küldte a hazaiak csapatkapitányát, Steven Gerrardot, aki március óta nem volt a kezdőcsapat tagja, míg Alex Ferguson Wayne Rooney-t, Nanit és Javier Hernándezt is a kispadra ültette.

"Úgy éreztem, túl nyitottan játszottunk az elmúlt meccseken, Phil Jones csapatba állításával stabilabb lesz a középpályánk" - indokolta a MU menedzsere az első ránézésre igen meglepő kezdőcsapatot. Ferguson azt is elmondta, Rooney-t nagyon megviselte, hogy az UEFA a Montenegró elleni kiállítása miatt hárommeccses eltiltással büntette, így az Eb-n a teljes csoportkört ki kell hagynia.

A válogatott csatár 2004-es debütálása óta a MU a meccsek 72 százalékát nyerte meg Rooney-val a kezdőben, míg nélküle ugyanez az arány hatvan százalék.

A két csapat 193. alkalommal találkozott egymással, a United 71, a Liverpool 61 meccset nyert eddig, de Ferguson fiai 1986 karácsonya óta nem tudtak nyerni az Anfielden, ha Dalglish ült a Vörösök kispadján.

Az első tíz percben a Liverpool kezdeményezett többet, de ez helyzetekben nem érződött, Gerrard szabadrúgása okozhatott volna gondot a MU védelmének, de Evra akrobatikus mozdulattal kifejelte a labdát a beívelés után. A 15. percben is a vendégek francia védője volt az egyik főszereplő, de ezúttal a másik kapu előtt, Kellyt lefutva adott középre balról, Jones a belső védők rossz helyezkedését kihasználva szabadon fejelhetett, de az oldalhálóban landolt a labda.

Forrás: AFP/Andrew Yates
Downing próbál jobb pozícióba kerülni a labdáért Smallinggal szemben

A 21. percben a Liverpool gyorsan elvégzett egy szögletet, Gerrard élesen középre lőtte a labdát, de belül senki nem ért bele, így odalett a helyzet. Nem sokkal később Suárez próbálta örökre beírni magát a Liverpool történelmébe, a kezdőkörben vett mellre egy labdát, majd egy pattanás után ellőtte, mivel látta, hogy De Gea kinn áll, de két-három méterrel elvétette a célt. A 34. percben ismét az uruguayi csatár villant, lecsapott egy lepattanó labdára, majd egy remek csellel átjátszotta Evanst, és helyzetbe hozta magát, azonban 12 méterről De Geát lőtte lábon.

A United támadójátéka nagyon megsínylette, hogy a Rooney, Nani, Hernández trió nem volt a pályán, alig-alig jutottak el a vendégek a Liverpool tizenhatosáig, vagy ha mégis, akkor is olyan felejthető befejezésre futotta, mint Park méterekkel mellészálló balos lövése. Az első félidő összességében csalódást jelentett, Suárez helyzetén kívül szinte semmi nem történt.

A második félidő elején Young szabadrúgása után védett Reina, vagyis rövid idő alatt sikerült a veszélyes lövések tekintetében felülmúlnia az első félidei teljesítményét a MU-nak. A másik oldalon Kuyték majdnem felfalták a bírót, aki továbbot intett, amikor a holland fejese után Evans kezét érte a labda.

Dalglish grimaszol, Ferguson mutogat

Suárez állandó veszélyt jelentett a United kapujára, látványosan cselezgetett, ha kellett lőtt, ha elvesztette a labdát, egyből megpróbálta visszaszerezni, nem rajta múlt, hogy nem vezetett a Liverpool. Ez a mondat csak a 68. percig maradt érvényben, ekkor Adam eljátszotta, hogy Ferdinand szabálytalankodott vele - a lassításon látszott, hogy a védő nem találta el a liverpooli középpályás lábát -, a 20 méteres szabadrúgásból pedig Gerrard csavart a bal sarokba, a labda a sorfalból kiugró Giggs helyén ment el (1-0).

Ferguson gyorsan reagált a gólra, Young és Park helyére Rooney-t és Nanit küldte be, majd negyedórával a vége előtt Hernándezt is harcba dobta. A mexikói támadó gyorsan meghálálta a bizalmat, egy szöglet után ő kapcsolt a leggyorsabban, és az ötösről a hálóba fejelt (1-1).

Szinte a középkezdés után visszavehette volna a vezetést a Liverpool, de Kuyt közeli lövését De Gea bravúrral kitolta. A hajrában újra a spanyol kapussal pacsizhattak a társak, amikor Gerrard hulló falevél-szerű lövését kitolta a jobb sarok elől, majd Skrtel bikázta a lelátóra a labdát nagy helyzetben, sőt, Henderson fejesénél is megvolt az esélye a győztes gólra a hazaiaknak. A végén maradt az 1-1, így Dalglish jó sorozata is folytatódott a MU ellen, és a United is veretlen maradt a bajnokságban.