Bogdán Ádám csapata, a Bolton Wanderers egy győzelemmel biztosan elérhette volna a Premier League-be jutásért rendezendő rájátszást, de csak 2-2-re végzett a Blackpoollal, így azért kellett szorítania, hogy döntetlen legyen a szintén playoffra pályázó Nottingham-Leicester meccs az angol labdarúgó másodosztályban. Bogdánék örömére a 91. percig 2-2 volt az állás Nottinghamben, ám ekkor a Futács Márkó nélkül felálló vendégek francia játékosa, Anthony Knockaert gólt szerzett, így a Leicester szerezte meg a hatodik helyet.

"Hihetetlen, nagyon nehéz bármit is írni. 0-2-ről visszakapaszkodtunk és az egész második félidőben támadást támadás után vezettünk, de nem sikerült begyötörni a harmadik gólt. A legvégsőkig úgy tűnt, hogy a döntetlen is elég lesz a rájátszáshoz, de a Leicester az utolsó percben szerzett góljával nyert és jobb gólkülönbséggel megelőzött minket a tabellán" - írta hivatalos Facebook-oldalán Bogdán Ádám.

Már rég kiharcolta az egyenes ági feljutást a walesi Cardiff, és szintén nem kell már izgulnia a Hull Citynek (Halmosi Péter korábbi klubja), amely ugyan a bajnok ellen csak 2-2-re végzett, ám mivel a nagy rivális Watford otthon kikapott a Leeds Unitedtől, megkaparintotta az ezüstérmet.

A harmadik Watford a hatodik Leicesterrel, a negyedik Brighton az ötödik Crystal Palace-szal mérkőzik meg a rájátszás elődöntőjében, a győztesek a Wembleyben döntőznek a harmadik PL-t érő helyért.

Kiesett a Peterborough, a Wolverhampton és a Bristol City.