Megszerezte 30. - hivatalos - olasz bajnoki címét a Juventus labdarúgócsapata. Az Európa Liga elődöntőjében csütörtökön elbukó torinóiak csak hétfőn fogadják ugyan a 36. fordulóban az Atalantát, ám a nyolcpontos hátrányban lévő AS Roma vasárnap váratlanul 4-1-re kikapott a sereghajtó Catania vendégeként. Ezzel a címvédő Juve behozhatatlan előnyre tett szert a tabella élén, és sorozatban harmadszor győzött a Serie A-ban. Az esti milánói derbit az AC nyerte, Nigel de Jong második félideji góljával.

A Catania és a Roma mérkőzésén mindkét együttes számára nagy volt a tét. A hazaiak a kiesés elől menekülnek, míg a vendégek szerették volna életben tartani bajnoki reményeit. Nem sikerült, a Roma botlása azért is meglepő, mert legutóbbi kilenc találkozóját megnyerték.

Serie A, 36. forduló:
Catania-AS Roma 4-1 (2-1)
gól: Izco (26., 34.), Bergessio (55.), Barrientos (79.), illetve Totti (37.)

Udinese-Livorno 5-3 (5-2)
Di Natale (19., 45.), Agyemang-Badu E.(21.), Pereyra (33.), Gabriel Silva (44.), illetve Paulinho (13., 29., Mesbah 88.)

Harmincadszor bajnok a Juventus

A torinói együttes már eddig is fölényesen vezette az örökranglistát, mivel a mögötte álló két milánói együttes, az AC Milan és az Internazionale egyaránt 18-18 bajnoki elsőséget szerzett eddig.