Neymar duplázott, Luis Suárez bemutatkozott, jól sikerült tehát a Barcelonának a mexikói Leon elleni meccse, amelyet 6-0-ra nyert meg a katalán csapat.

A meccset a Joan Gamber-kupáért vívtak, amelyet a Barcelona alapítójáról és első elnökéről neveztek el. A Barca korai góllal kezdte a meccset, Messi fejesből már a 3. percben eredményes volt, majd még az első negyedórán belül a vébén elszenvedett csigolyatöréséből felépülő Neymar is beköszönt, szépen emelte át a kapust.

Az első félidő végén Messi passza után Neymar elvitte a labdát a kapus mellett, majd sarokkal passzolt a hálóba, így 3-0 volt a félidő.

A másodikban a fiataloké volt a főszerep, Munir El Haddadi két gólt is szerzett, a végeredményt pedig Sandro Ramirez állította be. A legnagyobb durranás azonban a Liverpooltól érkezett Luis Suárez bemutatkozása volt, aki a tétmeccsektől el van tiltva, most azonban kapott egy negyedórát, és alaposan megünnepelte őt a Nou Camp közönsége.