Hiába szerzett sorozatban nyolcadik bajnokiján gólt Luis Suárez, a spanyol bajnokságot vezető Barcelona végül csak 1-1-et játszott a Valencia ellen.

A Barcelona elég erős első félidőt produkált a Valencia otthonában, de hiába volt nagy helyzete Neymarnak, hiába lőhetett tíz méterről - igaz, a gyengébbiknek számító jobb lábbal - Messi, hiába próbálkozott Neymar passza után kapásból Suárez, a gól nem jött össze a nagy hármas egyik tagjának sem.

Aztán az 59. percben Messi ugratta ki Suárezt, aki a lassítások alapján valószínűleg lesről indult, aztán addig vezette a labdát, míg végül éles szögből eltette a labdát Jaume kapus mellett.

A Valencia nem zuhant össze a góltól, és az utolsó negyedórát nagyon megnyomta, igaz, Neymar révén közben a Barca is közel állt a második góljához. Aztán a 86. percben Paco Alcácer csapott le egy hosszú labdára, kihasználta, hogy a Piqué, Mascherano páros nem áll a helyzet magaslatán, majd visszatette a labdát a megérkező Santi Mina elé, aki jobbal bevágta.

A hátralévő időben még mindkét csapat előtt adódott lehetőség, hogy a maga javára döntse el a meccset, de végül maradt az 1-1, így a Barca előnye most két pont a második Atlético és négy a harmadik Real Madrid előtt.