Rooney fantasztikus gólt szerzett, az Arsenal már egyedül az élen

Wayne Rooney Manchester United
Manchester, 2016. január 2. Wayne Rooney, a Manchester United játékosa (k) gólt lő a Swansea City elleni bajnoki találkozón a manchesteri Old Trafford Stadionban 2016. január 2-án. (MTI/EPA/Peter Powell)
Az Arsenal pontelőnnyel vezeti az angol labdarúgó-bajnokságot, miután 1-0-ra győzött a Newcastle ellen, és a forduló előtt vele azonos pontszámmal álló Leicester csak döntetlent játszott a Bournemouth ellen. Az eddig pazarul teljesítő Leicesterben Riyad Mahrez büntetőt hibázott. A MU hosszú idő győzött ismét, ráadásul Wayne Rooney zseniális mozdulattal szerezte meg a győztes gólt.

A kiesés ellen harcoló Newcastle megérdemelt volna a játék képe alapján egy pontot az Emiratesben, és többször is csak Petr Cech nagy védésén múlt, hogy a vendégek nem szerezték meg a vezetést.

A meccs végül egy szöglet után dőlt el, Giroud erőszakosan megnyert egy fejpárbajt, a szemfüles Koscielny pedig egy védőt és a kapust megelőzve pöckölt a hálóba, amivel a tabella élén tartotta csapatát.

És ezzel folytatódott Flamini nagy sorozata, a francia középpályás tökéletes kabala az Arsenalnak, ez volt az 54. meccse az Emiratesben, és még egyszer sem veszített.

A Leicester kissé kifulladni látszik, sorozatban harmadik meccsén maradt nyeretlen, de még így is második, ráadásul a csapat elérte a Claudio Ranieri által kitűzött 40 pontot, innentől jöhet a felszabadult játék. A Bournemouth ellen a gólzsák Vardy kapufát lőtt, majd kiharcolt egy kiállítással súlyosbított tizenegyest, de Mahrez lövését Boruc kivédte, majd az algériai a hajrában sem tudott betalálni a lengyel kapus miatt, így maradt a 0-0.

A Manchester United az edzőjéért is játszott, hiszen a nyolcmeccses nyeretlenségi sorozat miatt Louis van Gaaltól szinte elköszöntek az angol lapok. A United a Swansea ellen Martial fejesével került előnybe, de úgy tűnt, folytatódhat a rémálomszerű sorozat, mert Sigurdsson egyenlített.

A 77. percben azonban Martial beadása után Rooney sarokkal húzta be a labdát, és mivel a hosszabbításban két rázós helyzetet is megúszott a MU, így sikerült megtörni az átkot. Rooney pedig 188 góljával már egyedül áll a második helyen a 260 gólos Alan Shearer mögött a PL góllövőlistáján.

A másik manchester csapat, a City is 2-1-re nyert, pedig a 82. percben még 1-0-ra égett a Watford ellen, miután Kolarov a saját kapujába csúsztatta a labdát egy veszélyesen beadott szöglet után. Aztán a hajrában a Cityt megmentették a klasszisai, előbb Yaya Touré varázsolta a labdát a jobb felsőbe kapásból Kolarov szögleténél, majd Sagna beadása után Agüero szép fejessel harcolta ki a győzelmet, amivel őrzi harmadik helyét Pellegrini csapata.

Premier League, 20. forduló:
Arsenal - Newcastle 1-0 (0-0)
gól: Koscielny (72.)

Leicester - Bournemouth 0-0
piros lap: Francis (58., Bournemouth)

Manchester United - Swansea 2-1 (0-0)
gól: Martial (47.), Rooney (77.), illetve Sigurdsson (70.)

Norwich - Southampton 1-0 (0-0)
gól: Tettey (76.)
piros lap: Wanyama (73., Southampton)

Sunderland - Aston Villa 3-1 (1-0)
gól: Van Aanholt (30.), Defoe (72., 92.), illetve Gil (63.)

West Bromwich Albion - Stoke 2-1 (0-0)
gól: Sessegnon (60.), Evans (93.), illetve Walters (81.)
piros lap: Cameron (83., Stoke)

West Ham United - Liverpool 2-0 (1-0)
gól: Antonio (10.), A. Carroll (55.)

Watford - Manchester City 1-2 (0-0)
gól: Kolarov (55., öngól), illetve Y. Touré (82.), Agüero (84.)

Rooney két örökranglistán is mérföldkőhöz érkezett

A Manchester United labdarúgója, Wayne Rooney szombati találatával az angol élvonal, valamint a klub gólszerzőinek örökrangsor is megerősítette második helyét.

Az angol válogatott 30 éves támadója 553 perc után volt ismét eredményes, amikor győztes gólt szerzett a Swansea City elleni találkozón, a Premier League 20. fordulójában. Ez volt pályafutása 188. bajnoki találata, ezzel megelőzte Andy Cole-t, és immár egyedül áll az örökrangsor második helyén. A listát Alan Shearer vezeti 260 góllal.

Rooney ez volt 238. találata a Manchester United színeiben, ezzel megelőzte Denis Law-t, és ennek az örökrangsornak a második helyén is önállóan áll, 11 góllal lemaradva Bobby Charlton mögött.

"Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, mert a játékosoknak nagy nyomás alatt kellett futballozniuk. Szinte hihetetlen, hogy ilyen kockázatos stílusban is végre tudtuk hajtani, amit terveztünk. Ez egy pozitív jel, és remélem, fantasztikus kiindulópont lesz számunkra 2016-ban" - nyilatkozta Louis van Gaal vezetőedző, akinek csapata nyolc nyeretlen tétmeccs után tudott ismét győzni. (MTI)