A címvédő Arsenal mellett a Manchester City és a Tottenham is továbbjutott az FA-kupában. A Stoke kiesett, a Liverpool újrajátszásra kényszerül.

Az Arsenal a másodosztályú Burnleyvel játszott, és az első gólt az a Chambers szerezte, aki eddig kétszer volt eredményes a londoni klubban - mindkétszer a Burnley volt az ellenfél. Amely most nem adta olcsón a bőrét, az első félidőben még egyenlített, de aztán a november óta először a kezdőcsapatba kerülő Alexis Sánchez bevágta a győztes gólt Oxlade-Chamberlain beadása után.

Az Arsenal edzőjének, Arsene Wengernek ez volt a 100. FA-kupa-meccse, egyben minden sorozatot számolva az 1100. találkozója az Ágyúsoknál, és a dupla jubileumot továbbjutással ünnepelte.

Wenger triplázásra hajt a kupában az Arsenallal Forrás: AFP

19 éves City-hős

A Manchester City hőse a 19 éves nigériai Kelechi Iheanacho volt, aki mesterhármassal tett róla, hogy senki ne reklamáljon, amiért Agüero a kispadon maradt az Aston Villa ellen. A Tottenham is négyet lőtt, de nem élvonalbeli ellenfélnek, hanem a harmadosztályú Colchesternek.

Bogdán Ádám nem került be a Liverpoool keretébe, de csapata még egyszer megmérkőzik majd a West Hammel, miután mindkét csapat kaphatott volna egy-egy büntetőt, de a bíró egyik esetben sem fújt a sípjába, majd a hajrában Randolph, a londoniak kapusa tett róla, hogy maradjon a 0-0.

Szintén ismételnie kell a West Bromnak, amely meglepetésre nem bírt a harmadosztályú Peterborughval. A nap katarzisa a Shrewsbury-Sheffield Wednesday meccsen lehetett, ahol a hazaiak a 97. percben szerezték meg azt a gólt, amivel bejutottak a 16 közé.

FA-kupa, 4. forduló:
Colchester (III. osztályú) - Tottenham 1-4 (0-1)
gól: B. Davies (80., öngól), illetve Chadli (27., 78.), Dier (64.), T. Carroll (82.)

Aston Villa - Manchester City 0-4 (0-2)
gól: Iheanacho (4., 24., 74., a másodikat 11-esből), Sterling (76.)

Crystal Palace - Stoke 1-0 (1-0)
gól: Zaha (17.)

Arsenal - Burnley (II. osztályú) 2-1 (1-1)
gól: Chambers (19.), A. Sánchez (53.), illetve Vokes (30.)

Portsmouth (IV.) - Bournemouth 1-2 (1-0)
gól: G. Roberts (43.), illetve J. King (71.), Pugh (83.)

West Bromwich Albion - Peterborough (III.) 2-2 (1-0)
gól: Berahino (14., 84.), illetve Coulthirst (79.), Taylor (86.)