Kleinheisler László debütált a Bundesligában, a magyar válogatott szélső a 63. percben állt be csereként a Werder Bremenbe, amely kétszer is kétgólos hátrányban volt, mégis pontot mentett Dárdai Pál Herthája ellen. Szalai Ádám kezdő volt a Hannoverben, amely 3-0-ra kikapott a Leverkusentől, Huszti Szabolcs pedig szintén végig pályán volt a Frankfurtban, amely egy pontot elhozott az Augsburg otthonából.

A Hertha 2006 óta nem tudott nyerni Brémában, de most az első félidőben minden adott volt hozzá, előbb a cseh Darida egy tökéletes lövéssel szerzett nagy gólt,

majd Plattenhardt csavart a léc alá egy szabadrúgást, amivel elmondhatja magáról, hogy eddigi mind a négy Bundesliga-gólját szabadrúgásból érte el.

A 63. percben csereként beállt Kleinheisler, aki a Kicker tudósítása szerint jól szállt be, a társak sokszor keresték a labdával, és ő ezeket jól is játszotta meg. A 67. percben szépített ugyan a Werder,

de Kalou gyorsan visszaállította a kétgólos különbséget.

Aztán jött a meglepő fordulat, előbb Pizarro tizenegyesből hozta közelebb a Werdert, ez volt a perui csatár 180. Bundesliga-gólja, amivel a hatodik az örökranglistán, majd Junuzovic szöglete után Garcia fejesével 3-3 lett az állás. A Hertha ezzel kiengedte a kezéből a győzelmet, de az biztos, hogy így is marad a 3. helyen.

Husztival még veretlen a Frankfurt

Szalai Ádám ismét kezdő volt a Hannoverben, amely sima vereséget szenvedett a Leverkusen ellen. A gyógyszergyáriaknál Kiessling szerezte az első gólt, aki az elmúlt öt tétmeccsén négy gólt és három gólpasszt tett a közösbe. A Bundesligában pedig már 139 gólnál tart, ezzel a 180-nál járó Pizarro mögött a második az aktív játékosokat tekintve.

Huszti Szabolccsal a soraiban a második tavaszi meccsén is veretlen maradt a Frankfurt, amely az Augsburg otthonában játszott 0-0-t, de még mindig nagyon közel van a veszélyes zónához. A Dortmund sokáig nem bírt az Ingolstadttal, aztán a góllövőlistát vezető Aubameyang egy duplával elvarrta a szálakat, a gaboni csatár 19 forduló alatt 20-szor volt eredményes, ami pazar mutató.

A Schalke-drukkerek már akkor dörzsölhették a tenyerüket, amikor csapatuk 1-0-ra vezetett a félidőben a Darmstadt ellen, mert a statisztika azt mutatta, az elmúlt 62 meccsen, amikor a szünetben jobban álltak a gelsenkircheniek, akkor három döntetlen kivételével mindig nyertek. A sorozat most sem szakadt meg, a szupertehetséges Sané szerezte a második gólt, a Schalke pedig ezzel az 5. helyen áll.

Nagy menekülésbe kezdett a Stuttgart, amely sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, és ezzel már nem áll sem osztályozót, sem kiesést jelentő helyen.

Bundesliga, 19. forduló:
FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 0-0

Borussia Dortmund - FC Ingolstadt 2-0 (0-0)
gól: Aubameyang (77., 86.)

Darmstadt - Schalke 04 0-2 (0-1)
gól: M. Meyer (43.), Sané (53.)

Bayer Leverkusen - Hannover 96 3-0 (1-0)
gól: Kiessling (44.), J. Hernandez (63., 87., az elsőt 11-esből)

Werder Bremen - Hertha BSC 3-3 (0-2)
gól: Bartels (67.), C. Pizarro (75., 11-esből), S. Garcia (77.), illetve Darida (29.), Plattenhardt (42.), S. Kalou (71.)

VfB Stuttgart - Hamburger SV 2-1 (0-0)
gól: Didavi (66.), Kravec (88.), illetve Rudnevs (75.)