Bár kedden csak döntetlent játszott az angol labdarúgó-bajnokság első helyén álló Leicester City, így is növelni tudta előnyét, ugyanis a közvetlen üldözők mindegyike kikapott a szerdai játéknapon.

A legnagyobb esélyt a Tottenham packázta el, amely hiszen egy hazai győzelemmel pontszámban beérte volna a Leicestert, de végül 1-0-ra kikapott a West ham United vendégeként.

Az Arsenal is felzárkózhatott volna, és úgy is indult a Swansea elleni hazai mérkőzés, hogy ennek nem lesz akadálya. A 15. percben Campbell révén megszerezte a vezetésts, de a kiesés elkerüléséért hajtó Swansea nem csupán egyenlített a félidőben, de a hajrában Williams góljával győzni is tudott.

Ashley Williams (fehérben) szerezte a Swansea győztes gólját Forrás: AFP/Ian Kington

A siker értékét növeli, hogy a kispadon nem lehetett ott a walesiek olasz edzője, Francesco Guidolin, akit tüdőgyulladás miatt kórházban kezelnek. A BBC úgy tudja, néhány nap múlva már kiengedik, addig segítője, Alan Curtis vette át az irányítást.

Kikapott a Manchester City is, Manuel Pellegrini csapata nem kapott lendületet a vasárnapi Ligakupa-győzelemtől, és sima 3-0-s vereséget szenvedett Liverpoolban. Az együttes ugyanis legutóbbi két bajnokiján kikapott - Leicester City 1-3, Tottenham 1-2 -, így 2008 óta először fordult elő, hogy a PL-ben három egymást követő mérkőzésen vereséget szenvedett.