Miután a Rangers kirúgta, a Burnley pedig visszafogadta, Joey Barton nem akármilyen visszatérést produkált a Premier League-ben: csereként beállva öt perc után eldöntötte a Southampton elleni mérkőzést. A Tottenham és az Arsenal is 4-0-ra nyert, a Hull City pedig a Bournemouth 3-1-es legyőzésével elmozdult az utolsó helyről.

A sorozatban hatodik bajnoki mérkőzését megnyerő, ezzel klubrekordot beállító Tottenham (erre 2011 óta nem volt példa) hazai pályán veretlen ebben a szezonban, a mostani volt a kilencedik győzelme a White Hart Lane-en, két döntetlen mellett.

Legutóbb a 2000-2001-es szezonban ment ennyire jól otthon a Spursnek,

akkor 13 veretlen hazai meccsnél állt meg.

Érdekesség, hogy a Tottenham legutóbbi 10 góljának szerzője (az öngólt nem számolva) két játékos, Harry Kane (5) és Dele Alli. Harry Kane egy csúcsot is beállított, a mostani volt a harmadik mesterhármasa a Tottenham mezében a PL-ben, ennél többre senki sem volt képes a klub történetében, Robbie Keane és Jermain Defoe egyaránt 3-3 bajnoki triplánál állt meg.

A Tottenham gőzelmével fellépett a PL-tabella második helyére, de a vetélytársak a hétvégén még változtathatnak ezen.

Az Arsenal ugyancsak 4-0-ra nyert a kiesőhelyen szerénykedő Swansea vendégeként, igaz a walesiek két öngóllal is hozzájárultak saját kiütésükhöz.

Joey Barton csodás visszatérése Forrás: Twitter

A Burnley 1-0-ra verte a Southamptont, a meccs egyetlen gólját a 73. percben csereként pályára lépett Joey Barton szerezte a 78. percben.

A 34 éves játékos novemberben alig hat hónap után távozott a skót Glasgow Rangerstől, miután egy edzésen összebalhézott edzőjével és egyik csapattársával, mellesleg a skót szövetség szabályzata ellenére 44 mérkőzésre fogadott is. Az egyszeres válogatott középpályást most januárban fogadta vissza a Burnley, amelynél az előző idényt is töltötte.

A West Ham United hazai pályán 3-0-ra győzte le a Crystal Palace-t, Andy Caroll csodálatos gólt szerzett a mérkőzésen.

Már nem utolsó a Hull City, miután a Bournemouth elleni 3-1-gyel megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét az élvonalban.

A Chelsea könnyedén nyert az Afrika-kupa miatt három kulcsemberét is nélkülöző, címvédő Leicester City otthonában.

Eredmények, Premier League, 21. forduló:
Tottenham - West Bromwich 4-0 (2-0)
gól: Kane (12., 77., 82.), McAuley (26., öngól)

Burnley - Southampton 1-0 (0-0)
gól: Barton (78.)

Hull City - Bournemouth 3-1 (1-1)
gól: Hernández (32., 50.), Mings (62., öngól), illetve Stanislas (3., büntetőből)

Sunderland - Stoke City 1-3 (1-3)
gól: Defoe (40.), illetve Arnautovic (15., 22.), Crouch (34.)

Swansea - Arsenal 0-4 (0-1)
gól: Giroud (37.), Cork (54., öngól), Naughton (67., öngól), A. Sánchez (73.)

Watford - Middlesbrough 0-0

West Ham United - Crystal Palace 3-0 (0-0)
gól: Feghouli (68.), A. Carroll (79.), Lanzini (86.)

Leicester City - Chelsea 0-3 (0-1)
gól: Marcos Alonso (6., 51.), Pedro (71.).