Hét mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája: az 5. forduló keddi mérkőzései közül a Real Madrid 4-0-ra nyert az Ajax otthonában, az AC Milan franciaországi sikerével jutott tovább. A Bayern München hiába vezetett 2-0-ra idegenben, végül az AS Roma nyerte a csatát. A Chelsea tartalékosan is legyőzte a zsolnaiakat, míg az Arsenal két hajrágóllal elbukott Bragában.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, E csoport:
AS Roma (olasz) - Bayern München (német) 3-2 (0-2)
Róma, Stadio Olimpico
v.: Alberto Undiano Mallenco (spanyol)
AS Roma: Júlio Sérgio - Cassetti, Mexés, Burdisso, Riise - Greco (Simplício, 46.), De Rossi, Brighi (Totti, 75.) - Menez - Borriello, Vucinic
Bayern: Kraft - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic - Tyimoscsuk, Ottl - Müller (Contento, 72.), Kroos, Ribéry (H. Altintop, 77.) - Gomez
gól: Boriello (49.), De Rossi (81.), Totti (84., büntetőből), illetve Gomez (33., 39.)

Egy félidőn át hazai pályán saját magát hozta nehéz helyzetbe az AS Roma, amely győzelmével a továbbjutást is kiharcolhatta volna. Ehhez képest a 33. percben Ribéry jobb oldali beadását Gomez váltotta gólra (0-1).

Hat perccel később ugyancsak a német csatár villant, ezúttal Müller szerzett labdát, kiválóan szöktette Gomezt a bal oldalon, aki ezúttal a bal alsó sarokba lőtt (0-2).

Góllal nyitotta a második félidőt a Roma, egy jobb oldali beadást követően a földre eső Boriello fekve is szépített (1-2).

Minden erejét mozgósította a Roma, a 61. percben Kraft kapus két nagy bravúrt is b emutatva még mentett, de húsz perccel ksőbb De Rossi helyzeténél már ő is tehetetlen volt (2-2).

Három perccel később Totti büntetőből már a vezetést, illetve a végső győzelmet is megszerezte (3-2).

Sikerével a Roma nagyon közel került a nyolcaddöntőhöz, ehhez csak az kell, hogy az utolsó fordulóban pontot szerezzen Kolozsváron.

FC Basel (svájci) - CFR Cluj (román) 1-0 (1-0)
Basel, St. Jakob-Park
v.: Laurent Duhamel (francia)
Basel: Costanzo - Inkoom, Abraham, Ferati, Safari - Tembo, Yapi, Cabral, Shaqiri - Almerares, Frei
CFR Cluj: Nuno Claro - Tony, Cadú, Piccolo, Rada - Culio, Tomás Costa, Kivuvu, Leo Veloso (Koné, 58.) - Rafael Bastos, Traoré (Bjelanovic, 46.)
gól: Almerares (16.)

Életben tartotta továbbjutási reményét a Basel is, amely a 16. percben szerzett vezetést a kolozsvár ellen. Mint később kiderült, az Inkoom lövésére jól érkező Almerares találata (1-0) azt jelenti, ha a svájci együttes az utolsó fordulóban nyer Münchenben, a Roma pedig kikapjon Romániában.

A csoport állása:

1.FC Bayern München540113-612
2.AS Roma53029-109
3.FC Basel 189352038-86
4.CFR 1907 Cluj51045-113

F csoport:
Szpartak Moszkva (orosz) - Olympique Marseille (francia) 0-3 (0-1)

Chelsea (angol) - MSK Zilina (szlovák) 2-1 (0-1)
London, Stamford Bridge
v.: Robert Schörgenhofer (osztrák)
Chelsea: Turnbull - Ferreira, Ivanovics, Bruma, Van Aanholt - Ramires, McEachran (Mellis, 90+2.), Malouda - Sturridge (Anelka, 74.), Drogba, Kakuta (Kalou, 46.)
Zilina: Dúbravka - Angelovic, Pecalka, Piacek, Gergel - Jez, Guldan, Bello, Vladavic (Rilke, 90.) - Majtán (Poliacek, 85.) - Oravec (Ceesay, 64.)
gól: Sturridge (51.), Malouda (86.), illetve Bello (19.)

Az erősen tartalékos Chelsea ellen a 19. percben megzserezte a vezetést a Zsolna, Jez passzát Bello 16 méterről váltotta gólra (0-1).

Az 51. percben egyenlített a Chelsea: Kalou bal oldalról ívelt keresztbe, Sturridge pedig a kapusnak kötényt adva lőtt a kapuba (1-1).

A hajrában a csereként pályára lépő Malouda végül megszerezte a győztes gólt, így a Chelsea továbbra is hibátlan a BL-ben.

1.Chelsea550014-315
2.Olympique Marseille530211-39
3.Szpartak Moszkva52035-96
4.MSK Zilina50052-170

G csoport:
Ajax Amsterdam (holland) - Real Madrid (spanyol) 0-4 (0-2)
Amszterdam, Amszterdam ArenA
v.: Craig Thompson (skót).
Ajax: Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweireld, Verthongen, Anita - Enoh, De Jong (Lindgren, 76.), Szulejmani - Suárez, El-Hamdaui (De Zeeuw, 46.), Emanuelson
Real Madrid: Casillas - Ramos, Arbeloa, Albiol, Marcelo - Alonso, Lass (Mateos, 82.) - Ronaldo, Özil, Pedro León (Di María, 65.) - Benzema (Canales, 82.)
gól: Benzema (36.), Arbeloa (44.), C. Ronaldo (70., 81., a másodikat büntetőből)
piros lap: Xabi Alonso (86.), Sergio Ramos (91.)

A két csapatot telt ház fogadta az Amszterdam ArenA-ban, csupán az a 165 spanyol ultra hiányzott, akiket még a madridi repülőtéren lekapcsoltak. A hazaiak a legjobb összeállításukban léphettek pályára, a vendégeknél Higuaín és Khedira hiányzott, Pepe és Di María csak a kispadon kezdett.

Az első komolyabb helyzetre 36 percet kellett várni, az mindjárt góllal is zárult: egy felívelt szabadrúgást Özil ügyesen mentett meg, a visszafejelt labdát az érkező Benzema 14 méterről a bal felső sarokba lőtte (0-1).

A 44. percben növelte előnyét a Real. Cristiano Ronaldo gyatra szabadrúgása még lepattant a sorfalról, Arbeloa azonban 25 méterről hatalmas gólt lőtt a bal sarokba, a kacsázó, kicsit megpattanó labda megtévesztette Stekelenburg kapust, aki nem háríthatott (0-2).

A második félidőt egy hatalmas vendéghelyzet vezette be, Cristiano Ronaldo 30 méteres vágta után abszolút ziccerben lőhetett, a Stekelenburgon megpattanó labda végül a lécről vágódott az alapvonalon túlra. A 70. percben már nem hibázott a portugál csillag, ezúttal éles szögből eltalálta a kaput (0-3).

A 81. percben Ronaldo büntetőből állította be a 4-0-s végeredményt, a sima győzelembe még az is belefért, hogy Xabi Alonso és Sergio Ramos piros lapot kapott a hajrában.

AJ Auxerre (francia) - AC Milan (olasz) 0-2 (0-0)

Auxerre, Stade Abbé-Deschamps
v.: Damir Skomina (szlovén).
Auxerre: Sorin - Hengbart (Chafni, 59.), Coulibaly, Grichting, Dudka - Oliech, Pedretti, Ndinga, Birsa - Sammaritano (Quercia, 66.) - Contout
AC Milan: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta - Gattuso, Ambriosini, Flamini - Seedorf (Boateng, 76.) - Robinho, Ibrahimovic
gól: Ibrahimovic (64.), Ronaldinho (91.)

Kiharcolta a továbbjutást az AC Milan, amely - meglovagolva a Real Madrid sikerét - a 64. percben megszerezte a vezetést az Auxerre otthonában: Ibrahimovic 20 méterről nagy gólt lőtt Sorin kapujába (0-1).

A 2-0-s győzelmet Ronaldinho állította be a 91. percben.

1.Real Madrid541011-213
2.AC Milan52217-58
3.AFC Ajax51134-104
4.AJ Auxerre51043-83

H csoport:
Braga (portugál) - Arsenal (angol) 2-0 (0-0)
Braga, Municipal-stadion
v.: Kassai Viktor (magyar).
Braga: Felipe - M. García, Moisés, A. Rodríguez, Elderson - Vandinho (H. Viana, 80.), L. Salino - Alan, Aguiar (A. Madrid, 80.), Matheus - Lima (Elton, 81.)
Arsenal: Fabianski - Eboué, Squillaci, Djourou, Gibbs - Walcott (Vela, 76.), Denílson, Wilshere, Rosicky - Fabregas (Nasri, 68.) - Bendtner (Samah, 73.)
gól: Matheus (83., 93.)

Teljesen nyílttá tette a továbbjutás kérdését a Braga, amely okos játékkal, két hajrában szerzett góllal legyőzte az Arsenalt. A mindkét gólt Matheus szerezte, aki először 16 méterről talált be Fabianski kapujába (1-0),

majd 50 méteres szóló végén mattolta az Arsenalt.

Partizan Beograd (szerb) - Sahtar Donyeck (ukrán) 0-3 (0-0)
Belgrád, Partizan-stadion
v.: Frank de Bleeckere (belga).
Partizan: Stojkovic - Stevanovic, Jovanovic, Krstajic, Lazevszki - Petrovic (Medo, 64.), Smiljanic - Babovic, Moreira (Davidov, 73.), Ilis (Ilijev, 84.) - Kléo
Sahtar: Pjatov - Srna, Csihrinszkij, Rakickij, Rat - Haj (Vicenyec, 74.), Sztyepanenko - D. Costa (Eduardo, 62.), Jadson (A. Teixeira, 75.), Willian - L. Adriano
gól: Sztyepanenko (52.), Jadson (59.), Eduardo (68.)

Négy vereség után az 52. percben ismét hátrányba került a Partizan: Jadson szöglete után Sztyepanenko lőtt óriási gólt a rövid felső sarokba (0-1).

Felszabadultak az ukránok, mert pillanatok alatt megszórták a hazaiakat. Az 59. percben Jadson lőtte ki a jobb sarkot (0-2),

majd a 68.percben Eduardo kanalazott közelről a hálóba (0-3).

A csoportból még három csapat is továbbjuthat, az utolsó fordulóban Arsenal-Partizan, illetve Sahtar-Braga meccseket rendeznek.