BL: a szakadék szélére került a City, ki-ki meccs vár a Benficával nem bíró MU-ra

Carlos Tevez, Manchester City
Nehéz helyzetből várhatják az utolsó, hatodik BL-fordulót a manchesteri csapatok. Az A csoportban a Manchester City 2-1-re kikapott Nápolyban, így a csoportelsőként továbblépő Bayern München mellett az olasz csapat saját kezébe veheti sorsát, a továbbjutáshoz a nullapontos Villarrealt kell legyőznie. A United képtelen volt megverni a Benficát, a 2-2-es eredménnyel a portugálok már nyolcaddöntősök, a Ferguson-csapatra pedig ki-ki meccs vár Bázelben. A D csoportban a Real Madrid húsz perc alatt négyet rúgott a Dinamo Zagrebnek, José Mourinho Iker Casillast és Cristiano Ronaldót nélkülöző csapata végül 6-2-re nyert. Az Inter a CSZKA-Lille meccs eredménye miatt már a Trabzonspor elleni találkozó előtt továbbjutónak számított, az olaszok a törökországi iksszel a csoportelsőséget is bebiztosították.

A csoport:
Napoli (olasz) - Manchester City (angol) 2-1 (1-1)
Nápoly, San Paolo-stadion, 60 ezer néző
v.: Skomina (szlovén)
Napoli: De Sanctis - Campagnaro, P. Cannavaro, Aronica, Maggio, Inler (Dzemaili, 58.), Gargano, Dossena (F. Fernández, 89.), Lavezzi, Hamsik, Cavani (Pandev, 83.).
City: Hart - Zabaleta (A. Johnson, 85.), Kompany, Lescott, Kolarov, Milner, N. De Jong (Nasri, 71.), Y. Touré, Dzeko (Agüero, 81.), David Silva, Balotelli.
gól: Cavani (18., 49.), illetve Balotelli (33.)

Mivel sejteni lehetett, hogy a Bayern egy pontot összekapar az eddig minden meccsét elvesztő Villarreal ellen, a nápolyi meccs gyakorlatilag a második hely sosrsát befolyásta. Fantasztikus hangulatban kezdődött a meccs, de a hetedik percben Balotteli ráhozta a frászt a hazai szurkolókra, jobbal alig csavart a bal sarok mellé.

A másik oldalon Hamsik fejelt pontosan Hart kezébe, aztán Cavani tett vissza sarokkal egy labdát Lavezzinek, aki harminc centivel tévesztette el a bal alsót. Inler már jobban célzott, 25-ről elvállalta, Hart szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

A szögletből megszerezte a vezetést a Napoli: a rövid saroknál érkező Cavani megcsúsztatta a labdát, amely Kolarov lábán is megpattant, és bár Hart hozzáért, csak beljebb segítette, védeni nem tudott (1-0).

A 33. percben érkezett az angolok válasza, Dzeko beadása után Aronica pont Silvához rúgta a labdát, aki éles szögből lőtt, De Sanctis csak kiütni tudta a labdát, Balotelli pedig három lépésről nem hibázott (1-1).

A második félidőt pazarul indította a Napoli, Dossena került a City védelme mögé, a beadásra pedig Cavani robbant, akinek lapos lövését Hart nem tudta védeni (2-1).

A Napoli Hamsik és Maggio révén is eldönthette volna a meccset, de a szlovák a bal kapufát találta el, a jobbhátvéd pedig Hartba lőtte a labdát, a City részéről Balotelli villant, de kapáslövését De Sanctis kivédte, így az olaszok 2-1-re győztek, és felléptek a második helyre. Amennyiben a Napoli nyer az utolsó körben a Villarreal ellen, továbbjutott a 16 közé.

Bayern München (német) - Villarreal (spanyol) 3-1 (2-0)
München, Allianz Arena, 66 ezer néző
v.: Strömbergsson (svéd)
Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, J. Boateng, Lahm, Ribéry (Pranjic, 81.), Alaba, Timoscsuk, Robben (Olic, 76.), Kroos, Gomez (T. Müller, 72.).
Villarreal: Diego López - Mario, Musacchio, Marchena, Joan Oriol - Borja Valero (Joselu, 78.), Bruno Soriano, Hernan Perez, De Guzmán (Mubarak, 63.), Ángel López (Marcos Senna, 70.), Marco Ruben.
gól: Ribéry (3., 69.), Gomez (23.), illetve De Guzmán (50.)

A pont nélkül álló, és erősen tartalékos Villarrealt gyorsan megtörte a Bayern, a 3. percben Kroos tette a labdát a legjob ütemben Ribéry elé, aki okosan emelt az eléfekvő kapus fölött a hálóba (1-0).

A 23. percben Gomez megszerezte szokásos gólját, amely a hatodik volt a BL mostani kiírásában, Timoscsuk bombája a bal kapufáról vágódott ki, a lesgyanús helyzetbő induló csatár pedig szinte elugrani sem tudott a labda elől, amely bepattant volna róla, de azért közelről besegítette.

A szünet után a Villarreal kicsit ráijesztett a Bayernre, Oriol beadását De Guzmán vágta be kapásból, egy gólra csökkentve a spanyolok hátrányát (2-1).

Szűk húsz percig reménykedhetett a Villarreal, aztán ismét jött Ribéry, aki megint Kroostól kapta a gólpasszt, és Diego Lópezt kicselezve gurított a hálóba (3-1.).

A Bayern ezzel csoportelsőként ment tovább, a Villarreal pedig maradt nullapontos.

A csoport állása:
1. (már továbbjutott) Bayern München 13 pont
2. Napoli 8
3. Manchester City 7
4. Villarreal 0

B csoport:
Trabzonspor (török) - Internazionale (olasz) 1-1 (1-1)
Trabzon, Hüseyin Avni Aker, 21 611 néző
v.: Atkinson (angol)
Trabzonspor: Tolga Zengin - Celustka, Glowacki, Giray Kacar, M. Cech, Serkan Balci (Mierzejewski, 64.), Zokora, Colman, Halil Altintop, Alanzinho (Paulo Henrique, 85.), Burak Yilmaz.
Inter: Júlio César - Nagatomo, Lúcio, Samuel, Chivu, J. Zanetti, Stankovic, R. Álvarez (Faraoni, 89.), Cambiasso, D. Milito (Pazzini, 86.), Zárate (Coutinho, 69.).
gól: Halil Altintop (23.), illetve R. Álvarez (17.)

Azzal, hogy a Lille 2-0-ra nyert Moszkvában, az Inter már biztos továbbjutóként lépett pályára Törökországban. Az Inter a 17. percben jelezte, hogy nem kényelmesítette el a továbbjutás, szép Álvarez, Milito összejáték után előbbi gurított a jobb alsóba, megszerezve első gólját a milánóiak mezében.

Pár percre elhalkult a Trabzon fanatikus szurkolótábora, amely a 23. percben újra fülsüketítő hangerővel tombolt, Halil Altintop lövése ugyanis Samuelen változtatott irányt, és Júlio Césart becsapva a léc alá vágódott.

A hajrában a csereként beállt Mierzejewski a Trabzonspor javára dönthette volna el a meccset, de fejese a kapufán csattant, így az Inter már biztosan csoportelső, a törököknek pedig az utolsó fordulóban Lille-ben kell legalább egy ikszet fogniuk, és abban reménykedni, hogy a CSZKA nem nyer majd a legjobbjait valószínűleg pihentető Inter otthonában.

CSZKA Moszkva (orosz) - Lille (francia) 0-2 (0-0)

Az állás:
1. (már továbbjutott) Internazionale 10 pont
2.Trabzonspor 6
3. Lille 5
4. CSZKA Moszkva 5

C csoport:
Otelul Galati (román) - FC Basel (svájci) 2-3 (0-3)
Bukarest, Nemzeti-stadion, 5787 néző
v.: Hagen (norvég)
Galati: Grahovac - Rapa, Sirghi, Perendija, Salageanu, Filip, Neagu (Viglianti, 67., (Paraschiv, 84.)), Giurgiu, Antal, Iorga (S. Ilie, 66.), Pena.
Basel: Sommer - Steinhöfer, Abraham, Dragovic, Park, Shaqiri (Zoua, 82.), Huggel (Cabral, 44.), F. Frei, Xhaka, Strellar, A. Frei (Chipperfield, 74.).
gól: Giurgiu (75.), Antal (81.), illetve F. Frei (10.), A. Frei (14.), Streller (37.)

Esetleges romániai győzelmével jó helyzetbe kerülhetett a Basel, amelynek edzője, Heiko Vogel nem is kertelt: "Nem egy pontért jöttünk Bukarestbe. Nyerni akarunk, hogy az utolsó, hatodik fordulóban a Manchester United ellen legyen esélyünk kiharcolni a továbbjutást."

Győzelemről beszélt a Galati szakvezetője, Dorinel Munteanu is, aki szerint a három ponttal még életben tarthatták volna az Európa Liga-részvételt jelentő csoportharmadik hely megszerzésének reményét.

A 10. percben Fabian Frei rövid saroknál besurranó lövésével szerzett vezetést a Basel, négy perc múlva a másik Frei, Alexander is beköszönt (0-2). A 37. percben Streller idei első BL-góljával már háromra növelte az előnyt (0-3).

A szünetben alapos fejmosást tarthatott Munteanu, mert jobban koncentráló hazai együttes jött ki a második félidőre. A 75. percben Antal gólpasszát Giurgiu értékesítette (1-3), hat perccel később Antal egyre faragta a hátrányt (2-3).

Bár a Galati feljött, egyenlíteni nem tudott, a Basel ezzel helyzetbe hozta magát, az utolsó körben ki-ki meccset játszik a MU-val.

Manchester United (angol) - Benfica (portugál) 2-2 (1-1)
Manchester, Old Trafford, 74 853 néző
v.: Cakir (török)
MU: De Gea - Evra, P. Jones, R. Ferdinand, Fábio (Smalling, 82.), Carrick, Nani, A. Young, Fletcher, Valencia (J. Hernández, 80,), Berbatov.
Benfica: Artur - Maxi Pereira, Luisao (Miguel Vitor, 58.), Garay, Emerson, Witsel, Javi García, Bruno Cesar, Aimar (Ruben Amorim, 83.), Rodrigo Moreno, Gaitan (Matic, 68.).
gól: Berbatov (30.), Fletcher (59.), illetve P. Jones (3., öngól), Aimar (61.)

A C csoport élén álló két nyolcpontos csapat az Old Traffordon csapott össze egymással. A hazai oldalon Sir Alex Ferguson négy helyen változtatott a legutóbbi, Otelul Galati elleni kezdőcsapaton: Fletcher, Carrick, Evra és Ashley Young került be Evans, Anderson, Owen, illetve Rooney helyére - utóbbi még a cserepadon sem kapott helyet. A Benficában Javi García visszakapta helyét a középpályán.

Nagyon szerencsétlenül kezdett a Manchester United, a 3. percben ugyanis megszerezte a vezetést a vendégcsapat: egy gyors akció végén Gaitán a 16-oson belül jobbról erőből középre rúgta a labdát, amely Evra lábai között megpattanva talált utat, Jones belekapott, és térdéről védhetetlenül vágódott a hálóba, öngól (0-1).

A 30. percben egyenlített a MU, Nani balról csavart középre, Berbatov eléggé lesgyanús helyzetből, 10 méterről a bal sarokba fejelt (1-1).

A második félidőt hihetetlen lendülettel kezdte a Manchester United, az első negyedórában a Benfica jószerével ki sem tudott jönni saját térfeléről. Az 59. percben Valencia beadását még csak-csak tisztázták a védők, ám Evra a mélységből érkező Fletcher elé tálalt, első lövését Artur még védte, de a kipattanót könnyedén tette az üres kapuba a manchesteri középpályás (2-1).

Még lepacsizni sem tudott a társakkal a gólszerző, máris egyenlített a Benfica. Bruno César akadálytalanul jutott el a 16-oson belülre, balról keményen középre lőtte a labdát, amely a kapu előtt álló Rio Ferdinandot majdnem ágyékon találta, a lecsorgó labdát Aimar könnyedén lőtte a kapuba (2-2).

A hátralévő időben mindkét csapat eldönthette volna a meccset, de maradt a 2-2, amellyel a Benfica továbbment - mivel az utolsó fordulóban az angolok és a svájciak egymással játszanak, maximum egyikük előzheti meg a Benficát, amely mindkét csapatnál jobb az egymás elleni eredmények tekintetében -, a MU-ra pedig egy húzós bázeli túra vár még.

Az állás:
1. Benfica 9
2. Manchester United 9
3. FC Basel 8
4. Otelul Galati 0

D csoport:
Real Madrid (spanyol) - Dinamo Zagreb (horvát) 6-2 (4-0)
Madrid, Bernabéu-stadion, 65 415 néző
v.: Kelly (ír)
Real: Adán - Sergio Ramos (Raúl Albiol, 63.), Fabio Coentrao, Varane, Sahin, Özil (Hamit Altintop, 46.), Xabi Alonso (Granero, 46.), Callejón, L. Diarra, Benzema, Higuaín.
Dinamo: Kelava - Cufré, Vida (Ademi, 63.), Tonel, Ibanez, Calello, Kovacic, Badelj, Sammir (Tomecak, 82.), Alispahic (Leko, 46.), Beqiraj.
gól: Benzema (2., 66.), Callejón (6., 49.), Higuaín (9.), Özil (20.), illetve Beqiraj (81.), Tomecak (90.)

A hazaiaknál Di María, Kaká, Arbeloa, Marcelo és Carvalho sérülés miatt nem állt rendelkezésre, Casillas, C. Ronaldo és Pepe pedig csak a kispadon kezdett. Először kapott viszont a kezdőcsapatban helyet a nyáron Dortmundból szerződtetett Nuri Sahin. A vendégeknél Cufré pótolta a sérült Simunicot a védelem közepén.

Annak ellenére, hogy előzetesen José Mourinho visszafogottan kezelte az összecsapást, és arról beszélt, egy pontot kell szerezni a csoportgyőzelemhez, elképesztően kezdett a Real.

A D csoportban négy mérkőzés alatt még gólt sem kapott spanyol csapat a 2. percben megszerezte a vezetést a BL-ben gólképtelen Dinamo Zagreb ellen: Özil mesteri átadását Benzema juttatta a hálóba egy gyönyörűen kipasszolt támadás végén (1-0).

A 6. percben José Callejón erőteljes lövéssel növelte az előnyt Benzema lekészítése után,

majd a 9. percben Higuaín pimasz csele és még pimaszabb emelése után már 3-0 volt az eredmény.

A kezdéskor még csak erős félház volt a Bernabéu-stadionban, a későn érkezők le is maradtak az első három gólról, az üresen maradt szektorok a tizedik perc környékén teltek meg. Nem állt le a Real, a 20. percben Özil is beköszönt, miután Higuaín szólója után éppen elé került a kapusról kipattanó labda (4-0) - ennyi idő alatt még soha egyetlen csapat sem kapott négy gólt a Bajnokok Ligája történetében.

A madridi nézők közül csak az egyik kapu mögött elhelyezkedő ultrák szurkoltak, a többiek általában csendben ültek, mint a színházban. A saját szektorukat megtöltő horvát szurkolók ellenben már három jó passz után ollézni kezdtek, ilyenkor az egész stadiont túlordították.

Félidőben Mourinho hármas cserét hajtott végre, ez sem zavarta Callejónt, aki a 49. percben Varane passzából már második gólját szerezte (5-0).

Benzema sem akart lemaradni csapattársa mögött, ő is duplázott, így az eredmény egy teniszemeccsét idézte (6-0).

Hogy a Zagreb is örüljön, előbb Beqiraj a 81. percben megszerezte a horvátok idei első BL-találatát,

majd Tomecak a 90. percben beállította a 6-2-es végeredményt.

Olympique Lyon (francia) - Ajax Amsterdam (holland) 0-0
Lyon, Stade Gerland, 35 070 néző
v.: Eriksson (svéd)
Lyon: Lloris - Réveillére, Cris, Lovren, Cissokho, Gourcuff, Källström, Briand (Lacazette, 85.), Michel Bastos, Lisandro Lopez (Ederson, 73.), Gomis.
Ajax: Vermeer - Van der Wiel (Blind, 67.), Alderweireld, Vertonghen, Anita, Enoh, C. Eriksen, T. Janssen, Lodeiro (Lukoki, 89.), Sulejmani, Ebecilio (Klaassen, 85).

A két csapat az amszterdami döntetlen után Lyonban is gól nélküli meccset vívott, így az utolsó fordulóra maradt a továbbjutás eldöntése. Az Ajax odahaza fogadja a Realt, a Lyon pedig a nullapontos Dinamóhoz utazik majd. Az Ajaxnak egy döntetlen is elég a második helyhez.