A labdarúgó NB I második fordulójának nyitó mérkőzésén az aktívabban játszó Kispest 1-0-ra legyőzte a címvédő Ferencváros együttesét a Bozsik-stadionban.

NB I, 2. forduló
Kispest - Ferencváros 1-0 (0-0)
Bozsik-stadion, 3000 néző
vezette: Juhos
Kispest: Tóth J. - Lipták, Lőrinc, Téger, Aranyos - Dubecz, Pintér, Goncalves (Németh, 55.), Piroska - Sasu (Torghelle, 73.), Faragó (Borgulya, 89.)
FTC: Szűcs L. - Cheregi, Hrutka (Földvári, 72.), Nagy N. - Kriston, Lipcsei, Szabó T. (Vén, 58.), Szkukalek - Gera, Hámori (Fülöp, 43.), Pinte
gól: Faragó (69., 11-esből)
sárga lap: Aranyos (48.), illetve Lipcsei (32.), Nagy N. (39.), Kriston (64.)

4. perc: Lipcsei beadása után Gera fejelhetett kapura, Tóth József bravúrral ütötte ki a labdát.

8. perc: Lipcsei bal oldalról végzett el szabadrúgást. A kispesti hálóőr rosszul jött ki, a labda Gera elé került, aki látványos mozdulattal ollózott a kapu fölé.

17. perc: Sasu húzta meg a jobb oldalon, remek beadásából Faragó 5 méterről tisztán fejelhetett, Szűcs bravúrral hárított.

19. perc: Újabb Sasu-Faragó összjáték után a kispesti támadó lerázta magáról Cheregit, 11-ről azonban nem célzott pontosan, a labda néhány centivel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

31. perc: Lipcsei bal oldali szöglete után Gera sarokkal továbbított, Hrutkát tisztán találta a labda az ötösön, lövését Tóth bravúrral védte.

53. perc: A második játékrész első lövését Pintér eresztette meg, a kispesti középpályás 20 méteres próbálkozását Szűcs védte.

65. perc: Sasu labdáját Faragó passzolta vissza a feladóhoz, aki 16-ról kapásból lőtt kapura, Szűcs szögletre öklözött.

69. perc: Sasu került sokadszor helyzetbe, betört a 16-osra, Lipcsei pedig elkaszálta a kispesti játékost. A megítélt büntetőt Faragó értékesítette (1-0).

78. perc: Piroska az ötösön belül zavartalanul vehette át a labdát. Szűcs mentette meg a Ferencvárost az újabb kispesti góltól.

81. perc: Gera keveredett be a 16-oson belülre, lövése centikkel kerülte el a hazai kaput.

88. perc: Piroska 16-ról leadott bombája a kapufát találta telibe.