Alacsony színvonalú, unalmas első félidő után Hanacsek játékvezető szüntelen erődemonstrálása tette változatossá az eseményeket.  A bíró tizenegy sárga- és négy piros lappal színesítte a keménynek egyáltalán nem nevezhető mérkőzést, amelyen a játék többnyire a vendégek térfelére korlátozódott, így az MTK ötlettelen támadójátéka ellenére is megérdemelten győzőtt.

NB I, 5. forduló
MTK Hungária - Kispest-Honvéd 3-1 (1-0)
Hungária körút, 1500 néző
V: Hanacsek
MTK: Hajdu - Mónos (Czvitkovics 77.), Smiljanic, Komlósi, Füzi Á. - Zavadszky, Jezdimirovic, Győri, Illés - Bükszegi (Kanta 57.), Ferenczi (Branezac 79.)
Kispest: Tóth J. - Balint, Téger, Lőrinc, Szekeres - Dubecz, Lipták, Kovács B. (Goncalves 82.), Aranyos - Faragó (Borgulya 71.), Sasu (Kiss P. 82.)
gól: Illés (45.), Ferenczi (78.), Branezac (90.), illetve Borgulya (81.)
sárga lap: Smiljanic (45., 88), Komlósi (58., 80), illetve Faragó (15.), Szekeres (18.), Balint (25.,33.), Aranyos (42.), Goncalves (86.), Lipták (90)
kiállítva: Komlósi (80.), Smiljanic (88), illetve Balint (33), Lőrinc (94)

45.+2 perc: Zavadszky iramodott meg a jobb oldalon majd középre adott. A tizenegyes pont tájékán helyezkedő Bükszegi Illés elé fejelte a labdát, aki elhúzott Lipták mellett és hat méterről a földre huppanó Tóth felett jobbal a jobb alsó sarokba pörgetett (1-0).

78. perc: Czvitkovics ugratta ki a lesre játszó védők között Ferenczit, aki tizenkét méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett (2-0).

81. perc: Téger átadásával Borgulya lépett ki középen, majd a kimozduló Hajdu mellett a jobb alsó sarokba passzolt (2-1).

90.+4 perc: Czvitkovics jobb oldali beadása után Branezac az ötösről a bal alsó sarokba bólintott (3-1).