Megyeri úti otthonában, egygólos vezetés után kapott ki 3-1-re az Újpest az MTK-tól. A hazaiaktól a hajrában kiállították Korolovszkyt.

NB I, 6. forduló:
Újpest - MTK Hungária 1-3 (1-1)
Megyeri út, 4000 néző, v: Kassai
Újpest: Posza - Medgyesi, Tamási, Korolovszky - Poljakovic (Herczeg 22.), Kunzo, Dvéri, Szélesi (Frunza 83.), Lőw - Tokody, Vagner
MTK: Hajdu - Mónos (Szekér 39.), Győri, Horváth, Elek - Zavadszky, Lazic (Branezac 63.), Jezdimirovic, Füzi Á. - Ferenczi (Bükszegi 81.), Illés
gól: Vagner (20.), illetve Ferenczi (24.), Illés (82.), Füzi Á. (92.)
kiállítva: Korolovszky (84.)
sárga lap: Poljakovic (18.), Tokody (65.), Lőw (68.)

20. perc: Posza ívelte előre a labdát, amit Tokody az MTK térfelének közepén átvett, majd kiugratta Vagnert, a cseh légiós pedig a kifutó Hajdu mellett laposan a kapu közepébe gurított (1-0).

24. perc: gyorsan válaszoltak a vendégek: Illés a 16-os jobboldali sarkáról ívelt középre, s Ferenczi 7 m-ről a jobb alsó sarokba fejelt (1-1).

82. perc: Illés cselezgetett az újpesti 16-osnál, első lövését Posza még kiütötte, de a labda visszapattant elé, s másodszorra éles szögből a léc alá helyezett (1-2).

92. perc: Posza kirúgása után Füzi Á. csípte el a labdát, majd 18 m-ről ballal a bal felső sarokba bombázott (1-3).