A Dinamo Kijev elleni visszavágóra készülő katonacsapat védelme ezúttal az FC National ellen mondott csődöt. A vidéki klubvezetők egyre hangosabban vádolják a játékvezetőket a fővárosi csapatok javára való pártoskodás miatt.

Az utóbbi öt idényben három vendég- és két hazai győzelmet jegyez az FC National-Steaua párharc statisztikája a cotroceni-i pályán rendezett találkozókon, tehát túlzás nélkül a fővárosi derbik közzé sorolhatók a két együttes bajnoki összecsapásai. Pénteken este, a Dinamo-UMT (5-1) mérkőzést követően rendezték a fővárosi "bankárok" és a bajnoki címvédő találkozóját, ami a forduló legfordulatosabb csatájának bizonyult.

Nehéz dolga volt Alexandru Tudor játékvezetőnek, annál is inkább, mert néhány klubvezető ismét a bírókat okolja a Steaua nehezen kicsikart győzelmeiért. Tudornak azonban volt bátorsága kiállítani a piros-kékektől Lincart a második félidő elején, de a létszám a 86. percben kiegyenlítődött, amikor S. Radu is begyűjtötte a második sárgáját. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de a Steaua szünetig fordított az álláson. A második félidőben szinte semmi sem sikerült a bajnokcsapatnak, a National pedig ismét maga javára fordította az eredményt.

Victor Piturca, a Steaua vezetőedzője tömören foglalta össze a látottakat: "Vereségek voltak és még lesznek is. Valószínű, hogy az emberek meg vannak elégedve Alexandru Tudor kitűnő játékvezetésével." Cosmin Olaroiu, a National mestere szerint csapata teljes mértékben megérdemelte a győzelmet: "Egész héten csak erre a meccsre koncentráltak a fiúk, s győzelmünkkel bebizonyítottuk, hogy bármely csapatnak méltó ellenfelei lehetünk a román bajnokságban. Sok sikert kívánok a Steauának - és minden román csapatnak - a kupa-visszavágókon."

Ilie Nastase, a Steaua vezetőtanácsának tagja és a közismert egykori teniszező szerint nyílt kampány indult a Steaua ellen. A sportember nehezményezte az ellenségeskedő román mentalitást, mert ahelyett, hogy segítenék a bajnokcsapatot a kupa-selejtezőkben, és megkönnyítenék helyzetét, inkább akadályokat gördítenek elé. Nastase arra utalt, hogy a Steaua előzőleg kérte a bajnoki találkozó elhalasztását a keddi BL-selejtező miatt, ám a liga-szövetség ezt nem hagyta jóvá.

Konstancán, a Rapid 3-1-es győzelmét szintén a bírók közreműködésével magyarázták a Farul vezetői, és ugyanezt tette Gheorghe Stefan, a Ceahlaul Bukarestben, a Sportultól elszenvedett veresége után. Egy másik jellemző dolog a román labdarúgásban, hogy a vesztes csapat vezetőedzői megtagadják a meccset követő nyilatkozatokat, ami még nem lenne baj, ám a labdarúgók a rossz példát hamarabb megtanulják, és ezzel a mentalitással kerülnek (és kerültek eddig is) az európai porondra.

Az UEFA Kupa-visszavágóra készülő Brassói FC váratlanul nagy arányú ploiesti-i veresége feldühítette a klub vezetőségét, és rögtön lapátra tették az idény elején szerződtetett új edzőt, Ilie Dumitrescut. Utódja valószínűleg a Steaua tavaly leköszönt mestere, a jelenleg Panamában tevékenykedő Mihai Stichita lesz.

A 3. forduló eredményei: FC National - Steaua 3-2 (Mitrovici 8., 50., G.Coman 77., ill. Fl. Dumitru 17. - 11-esből, Trica 39.), Sportul Studentesc - Ceahlaul 3-1 (Bucur 11., 80., Paduret 62.-11-esből, ill. Solomon 55.), Gloria Bistrica - Otelul Galaci 1-0 (Cioloboc 78.), Farul Constanca - Rapid 1-3 (Liviu Mihai 28., ill. Sumudica 8., Iencsi 77., Pancu 89.), Astra Ploiesti - Brassó 3-0 (L. Negoita 45., Petroesc 60., 72.), Craiova - Arges 1-0 (Dragomir 38.), Baco - Petrolul Ploiesti 2-0 (Ciocoiu 22., M. Ilie 74.).

A bajnokság állása: m gy d v gk p