Hiába lelkesedett a moldáv Otaci, esélye sem volt tetemes hátránya lefaragására, így a Debrecen jutott tovább az UFEA Kupa utolsó selejtezőköréből.

UEFA Kupa-selejtező, visszavágó:
Otaci (moldáv) - Debrecen 1-0 (0-0)
Chisinau, 800 néző, V: Marczyk (lengyel)
Otaci: Sobescialov Podgaeatskii, Kovalkov, Packoria Groshen, Smakov, Lupasco, Malickij (Tkacuk, szünetben), Kapusteanskii (Jancuk, 83.) Sumilo (Cojocaru, 78.), Blajco
Debrecen: Bíró Kovács N., Kuttor, Hanák Böőr, Aleksic (Plókai, 55.), Vadicska, Szatmári (Bernáth, 70.) Majoros, Bajzát (Sketiani, szünetben), Tiber
gól: Smakov (55., 11-esből)
sárga lap: Kapusteanskii (82.), illetve Bajzát (35.), Sketiani (57.)

55. perc: Kapusteanski baloldali beadása után Hanák és Blajco harcoltak a labdáért a tizenhatoson belül, mindketten elestek, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Smakov a bal sarokba lőtte (1-0).

"Felejthető mérkőzésen, vitatható tizenegyessel szenvedtünk vereséget. A döntetlen igazságosabb lett volna. A továbbjutásunknak természetesen örülök, de a teljesítményünkkel nem vagyok elégedett" - summázott Pajkos János vezetőedző.