Társoldalunk:

Heti naptár

Szolidabb hét elé nézünk Európa legerősebb bajnokságaiban, hiszen talán Fortuna jóvoltából a nemzetközi kupák első teljes fordulóját nem követik igazán nagy rangadók. Kivétel talán a Bundesligában lejátszandó Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen derbi, ahol a Ruhr - vidékiek immáron harmadik nagy vetélytársukkal találkoznak sorozatban. Franciaországban talán az Olympique Marseille - Nantes mérkőzés számít a legérdekesebbnek, pláne annak tükrében, hogy melyik nagymúltú klubnak sikerül javítania eddigi gyalázatos szereplésén.

Anglia

7. forduló: Arsenal FC - Bolton Wanderers, Blackburn Rovers - Everton FC, Leicester City - Fulham FC, Liverpool FC - Tottenham Hotspur, Manchester United - Ipswich Town, Sunderland FC - Charlton Athletic (szeptember 22., szombat), Chelsea FC - Middlesbrough FC, Leeds United - Derby County, West Ham United - Newcastle United (szeptember 23., vasárnap), Southampton FC - Aston Villa (szeptember 24., hétfő).

Franciaország

8. forduló: Paris - SG - SC Montpellier (szeptember 21., péntek, 20.45 óra), AJ Auxerre - EA Guingamp, Lille OSC - SC Bastia, Lorient - Girondins Bordeaux, Olympique Marseille - FC Nantes, FC Metz - Olympique Lyon, AS Monaco - RC Lens, Stade Rennes - SAOS Troyes, Sochaux - CS Sedan (szeptember 22., szombat, 20.45 óra).

Németország

7. forduló: VfB Stuttgart - Hansa Rostock, Energie Cottbus - Bayern München, SC Freiburg - Schalke 04, Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen, Hamburger SV - Werder Bremen, 1. FC Köln - 1. FC Nürnberg, Kaiserslautern - Hertha BSC (szeptember 22., szombat, 15.30 óra), Borussia Mönchengladbach - FC St. Pauli, 1860 München - VfL Wolfsburg (szeptember 23., vasárnap, 17.30 óra).

Olaszország

4. forduló: (2001. szeptember 22 - 23.): Atalanta - Verona, Chievo - Piacenza, Lecce - Juventus, AC Milan - Lazio, AC Parma - Brescia, Perugia - Udinese, AS Roma - Fiorentina, Torino - Internazionale, Venezia - Bologna.

Spanyolország

4. forduló: (2001. szeptember 22 - 23.): Real Madrid - RCD Espanyol, Real Valladolid - Real Betis, UD Las Palmas - Málaga CF, Athletic Bilbao - Valencia CF, Deportivo Alavés - RC Deportivo, Villarreal CF - Real Sociedad, FC Barcelona - CD Tenerife, Real Zaragoza - CA Osasuna, FC Sevilla - Rayo Vallecano, Celta Vigo - RCD Mallorca.

Bajnokok Ligája

2. forduló:

Szeptember 18., kedd: Juventus FC - Celtic FC, Rosenborg BK - FC Porto, Olympique Lyon - Bayer Leverkusen, Fenerbahce - FC Barcelona, Manchester United - Lille OSC, RC Deportivo - Olympiakosz, Bayern München - Sparta Praha, Szpartak Moszkva - Feyenoord.

Szeptember 19., szerda: RSC Anderlecht - AS Roma, Real Madrid - Lokomotiv Moszkva, Borussia Dortmund - Liverpool FC, Boavista - Dinamo Kijev, Arsenal FC - Schalke 04, Panathinaikosz - RCD Mallorca, Lazio - FC Nantes, PSV Eindhoven - Galatasaray.

UEFA Kupa:

1. forduló:

Szeptember 20., csütörtök: Girondins Bordeaux (francia) - Debreceni VSC (magyar), Inter Bratislava (szlovák) - Litex Lovecs (bolgár), Internazionale (olasz) - FC Brasov (román), FC Servette (svájci) - Slavia Praha (cseh), CSZKA Kijev (ukrán) - Crvena Zvezda (jugoszláv), Genclerbirligi (török) - Halmstads BK (svéd), AEK Athén (görög) - Hibernian FC (skót), SCT Olimpija Ljubljana (szlovén) - Bröndby IF (dán), FC Utrecht (holland) - Grazer AK (osztrák), Slovan Bratislava (szlovák) - Slovan Liberec (cseh), FC Köbenhavn (dán) - Obilics (jugoszláv), CSZKA Szófia (bolgár) - Sahtar Doneck (ukrán), Standard Liége (belga) - Racing Strasbourg (francia), AC Milan (olasz) - BATE Boriszov (fehérorosz), Csernomorec Novorosszijszk (orosz) - Valencia CF (spanyol), Aston Villa (angol) - Varteks Varazdin (horvát), AC Parma (olasz) - Helsingin JK (finn), Ipswich Town (angol) - Torpedo Moszkva (orosz), Kilmarnock FC (skót) - Viking Stavanger (norvég), Ajax Amsterdam (holland) - Apollon Limasszol (ciprusi), Real Zaragoza (spanyol) - Silkeborg IF (dán), Dimamo Bucuresti (románi) - Grasshoppers (svájci), Marila Príbram (cseh) - CS Sedan (francia), Legia Warszawa (lengyel) - IF Elfsborg (svéd), VC Westerlo (belga) - Hertha BSC (német), FC Chelsea (angol) - Levszki Szófia (bolgár), PAOK Szaloniki (görög) - FC Kärnten (osztrák), Dinamo Moszkva (orosz) - FC Birkirkara (máltai), Dnepr Dnepropetrovszk (ukrán) - Fiorentina (olasz), FC St. Gallen (svájci) - Steaua Bucuresti (román), Gaziantepspor (török) - Hapoel Tel - Aviv (izraeli), FC Haka Valkeakoski (finn) - Union Berlin (német), Partizan Beograd (jugoszláv) - SK Rapid Wien (osztrák), Celta Vigo (spanyol) - Sigma Olomouc (cseh), Sporting Lisboa (portugál) - FC Midtjylland (dán), Hajduk Split (horvát) - Wisla Kraków (lengyel), CS Marítimo (portugál) - Leeds United (angol), Olympiakosz Nicosia (ciprusi) - FC Bruges (belga), Odd Grenland (norvég) - Helsingborgs IF (svéd), Dinamo Zagreb (horvát) - Maccabi Tel - Aviv (izraeli), Polonia Warszawa (lengyel) - FC Twente (holland).