Az európai labdarúgó-kupák utolsó magyar túlélője, a Debrecen 5-1-re kikapott a Bordeaux otthonában az UEFA Kupa első fordulójában. A franciák egy félidőt emberelőnyben játszottak, a világ- és Európa-bajnok Christoph Dugarry két gólt lőtt a Lokinak.

UEFA Kupa, első forduló, első mérkőzés:
Bordeaux - Debrecen 5-1 (2-1)
Bordeaux, Chaban Delmas stadion, 10 ezer néző, vezeti: Ivanov (orosz)
Bordeaux: Roux - Afanou, Sommeil, Basto - Grenet (Jemmali, 78.), Eduardo, Dhorasso (Miranda, 81.), Szmertyin, Dugarry (Battles, 65.) - Christian, Pauleta
Debrecen: Balogh - Bernáth, Kuttor, Szatmári - Vadicska (Hanák, 58.), Böőr, Majoros, Plókai, Sketiani - Bajzát (Kerekes, 46.), Tiber (Nenadic, 68.)
gól: Pauleta (12., 77.), Christian (42.), Dugarry (51., 54.) illetve Tiber (38.)
sárga lap: Grenet (18.), illetve Bernáth (39.), Sketiani (42., 45.)
kiállítva: Sketiani (45.)

Fotó: Reuters
Pauleta a Bordeaux egyik legjobbja volt

Bajzát Péter próbálkozott egy távoli lövéssel a 17. percben, teljesen veszélytelenül. Pillanatokkal később viszont bal oldali szabadrúgást fejelt középre Bajzát, de az érkező debreceniek elől kivágták a labdát a franciák. Válaszként Christian fejelt a Loki kapujára, Balogh már nem érhette el a kapufa mellé hulló lasztit. A félidő felénél Pauleta megforgatta Bernáthot, lőtt, Balogh védett.

Bajzát kilógott a vendégek közül, a 26. percben a jobb szélen szerzett labdát, elfutott a 16-osig, aztán lövését fogta Roux. Pedig a túloldalon érkezett Tiber... Nem sokkal később Balogh óriási bravúrjai kellettek az eredmény tartásához: Dugarry Pauletához játszott, aki közelről lőtt kapura, a kipattanót Christian vállalta el, ebbe is beleért a magyar kapus, alig ment mellé.

Elérkezett a nagy pillanat: letámadott a Loki, Plókai labdát is szerzett, Böőrnek passzolt, akinek volt ideje felnézni és beadni, középen Tiber megelőzte védőjét és a kifutú Roux alatt a hálóba gurított (1-1). Nem sokáig örülhettünk azonban, Dugarry fejesét a kapu előtt berobbanó Christian a magyar mészcsík mögé kotorta (2-1). Már mindenki a szünetet várta, mikor Sketiani megkapta második sárgáját és mehetett zuhanyozni. A hazaiak lőttek még egy lesgólt, jöhetett a várva-várt pihenő.

Szörnyen kezdődött a második szakasz, Vadicska felszabadító rúgása a hat méterrel odébb álló Dugarry elé hullt, aki könnyen lőtt a hálóba (3-1). Feleszmélni sem volt ideje a Debrecennek, Dugarry látványos góllal növelte az előnyt (4-1). Újabb négy perc eltelltével Dhorasso harcolt ki kishíján 11-est, Tiber még időben felvágta. A Debrecen megtört, de egy-egy villanása akadt, például Plókai szabadrúgása, amit majdnem a kezdőkörből lőtt kapura.

Kicsit leült a meccs, néhány cserén kívül nem sok minden történt, a Bordeaux nem darált annyira, hagyta játszani a Debrecent. Persze, Pauleta előtt adódott lehetőség, de hiába nem csak Balogh, hanem a kapu mellett is elgurított. Pár perccel később nem: Basto beadását kapásból, a levegőből lőtte a debreceni kapuba (5-1). Christian távoli lövéssel próbálkozott, kevés hiányzott a hatodikhoz.

A hajrában csak a hazaiak előtt adódott helyzet, de gólt már nem tudtak szerezni, noha a brazil Mirandának és Pauletának is akadtak helyzetei.

"Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Bordeaux-nak, sajnos a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. A második 45 percben súlyos hibákat követtünk el, amit könyörtelenül kihasználtak a franciák" - értékelt Pajkos edző.