A Vasas az első félidőben rendkívül szervezetten játszott, a szünet után azonban a gyors zalai egyenlítés megzavarta a hazai együttest. Ezt követően a vendégek több helyzetet alakítottak ki, így megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Borsodi Liga, 13. forduló:
Vasas - Zalaegerszeg 1-2 (1-0)
Fáy u., 3000 néző
vezette: Makai
Vasas: Kövesfalvi - Schindler, Juhár, Tóth A., Andre - Maróti, Polonkai, Hegedűs (Zrlic 57.), Szili (Mitrovic 74.), Tóth N. - Gyánó (Zsolnai 81.)
Zalaegerszeg: Turi - Kocsárdi, Urbán, Csóka, Szamosi - Nagy L., Molnár (Telek 72.), Balog, Egressy (Róth 81.) - Waltner, Kenesei (Sabo 86.)
gól: Maróti (5.), illetve Waltner (46.), Egressy (66.)
sárga lap: Hegedűs (55.), illetve Egressy (64.), Sabo (92.)

5. perc: Tóth Norbert jó ütemben játszott Marótihoz, aki a 16-os jobboldali sarkáról lőtt a kapuba (1-0).

46. perc: Urbán két csel után kiugratta Waltnert, akinek 13 méterees lövésébe Kövesfalvi még beleütött, de a labda így is a bal sarokba gurult (1-1).

66. perc: Egressy Balogtól kapott labdát a Vasas 16-osán, egy csellel betört a büntetőterületre, s 7 méterről, jobbal a kapu közepébe helyezett (1-2).

71. perc: Molnár Polonkaival csapott össze a felezővonalnál, majd a földön maradt. Bár a zalai játékos - egy rövid kezelést követően - rövid időre még visszatért a pályára, később a mentők szállították el agyrázkódás gyanújával, az éjszakát kórházban kell töltse.

Komjáti András: Jól kezdtünk, góllal, és a ZTE nem is tudott fölénk kerekedni. A második félidőben egy hibából rögtön egyenlített az ellenfél, majd ahogyan az lenni szokott, kikaptunk.

Bozsik Péter: Az történt, amire számítottam, egy jól szervezett Vasas ellen csak kínkeservesen tudtunk nyerni. Az ellenfél az első félidő elején gólt lőtt, ezt ebben a játékrészben nem tudtuk kiegyenlíteni, pedig fölényben voltunk. Szerencsére a második játékrész elején gyorsan egalizáltunk, s úgy vélem, ezután jobban is játszottunk. Csak Molnár Balázs sérülése zavart meg minket.

9 gólos: Illés (MTK)
7 gólos: Egressy (Zalaegerszeg), Preisinger (Haladás)
6 gólos: Sira (Sopron), Waltner (Zalaegerszeg)
5 gólos: Dvéri (Újpest), Filipovic (Haladás), Kenesei (Zalaegerszeg), Tokody (Újpest), Tóth M. (Sopron)