Társoldalunk:

Mesebeli Afrika-kupa

Ezúttal Maliban találkoznak a fekete kontinens legjobbjai.

Az Afrikai Nemzetek Kupája sokak szerint az egyik leglátványosabb kontinensviadal mind közül, mert az afrikai focisták nagy része még nincsen "megfertőzve" különböző taktikai elképzelésekkel, ők csak a játék kedvéért futballoznak. Nos, ez az állítás már egyre kevésbé igaz, hiszen a fekete kontinens legjobbjai egytől egyig Európában játszanak, és alaposan megtanulták, hogy a futball már nem csak a játékról szól: egyre több válogatottnál fordul elő, hogy a focisták bojkottal fenyegetőznek, mert kevés pénzt kapnak. Ennek ellenére kétségtelen, hogy a CAN-kupa igazi élményt jelent a futballszeretők számára, hiszen itt még mindig tetten érhető a labdarúgás régi szépsége.

A csoport: Mali, Libéria, Algéria, Nigéria.
Bamako, Március 26.-stadion.
A program:
Mali - Libéria (január 19.), Algéria - Nigéria (január 21.), Mali - Nigéria (január 24.), Libéria - Algéria (január 25.), Mali - Algéria (január 28.), Libéria - Nigéria (január 28.).

B csoport: Dél-Afrika, Burkina Faso, Marokkó, Ghána.
Segou.
A program: Dél-Afrika - Burkina Faso (január 20.), Marokkó - Ghána (január 21.), Dél-Afrika - Ghána (január 24.), Burkina Faso - Marokkó (január 26.), Dél-Afrika - Marokkó (január 30.), Burkina Faso - Ghána (január 30.).

C csoport: Kamerun, Kongói DK, Elefántcsontpart, Togo.
Sikasso.
A program
: Kamerun - Kongói DK (január 20.), Togo - Elefántcsontpart (január 21.), Kamerun - Elefántcsontpart (január 25.), Kongói DK - Togo (január 26.), Kamerun - Togo (január 29.), Kongói DK - Elefántcsontpart (január 29.).

D csoport: Egyiptom, Szenegál, Tunézia, Zambia.
Bamako, Keita-stadion.
A program:
Egyiptom - Szenegál (január 20.), Tunézia - Zambia (január 21.), Egyiptom - Tunézia (január 25.), Szenegál - Zambia (január 26.), Egyiptom - Zambia (január 31.), Szenegál - Tunézia (január 31.).

Negyeddöntő: A/1 - B/2 (február 3., Bamako, Március 26.-stadion), B/1 - A/2 (február 30., Kayes), C/1 - D/2 (február 4., Sikasso), D/1 - C/2 (február 4., Bamako, Keita-stadion).

Elődöntők: február 7., Bamako.

A harmadik helyért: február 9., Mopti.

Döntő: február 10., Bamako, Március 26.-stadion.

Korábban: