Négy fordulóval a bajnokság alapszakaszának vége előtt komolya rangadó vár a Fotex-Veszprém férfikézilabda-csapatára. A Bajnokok Ligájában már az elődöntőben járó együttes ugyanis pénteken Szegedre látogat, és bár négy pont az előnye, nem lehet biztos abban, hogy megnyeri az alapszakaszt, hiszen még Dunaújvárosba is megy az együttes.

Tavaly november 4-én Veszprémben a Fotex 24-21-re győzött a Pick-Szeged ellen a párharc bakonyi felvonásán, ezt szeretné most a pályán "megbosszulni" a Tisza-parti együttes. Amint a statisztika, illetve az eredmények mutatják, az utóbbi években nem éppen bizonyult hazai pályának az új szegedi sportcsarnok, mert ugyan az alapszakasz tavalyi döntetlenje és a rájátszás kiütéses győzelme nagy siker, ám előtte utoljára az 1995-96-os bajnokságban sikerült nyernie a Szegednek (27-25).

Közben persze volt egy sok vitát kiváltó Magyar Kupa-negyeddöntő is, ahol kisebb botrányokkal tarkított összecsapáson a Pick-Szeged 26-22-re nyert, igaz, idegenben lőtt több góllal a Fotex jutott tovább.

A már említett utolsó, tavaly május 13-i összecsapást 17-10-es félidő után 34-21-re a Szeged nyerte. Azon a találkozón a legjobb hazai kézilabdázó Nikola Eklemovics volt, akivel éppen tegnap kötött újabb, egyéves szerződést a csapatot működtető kézilabda kft. Így az irányító-átlövő játékos 2004. júniusáig az együttesé marad.

Zdravko Zovko fiai a maratoni Bajnokok Ligája-menetelés mellett két hazai rangadót is beiktattak a programba: előbb Szeged, majd Dunaújváros lesz a célállomás, ahol ha kikap a veszprémi együttes, elfogy a bajnokságban meglévő négy pontos előnye. A csapatban mindenki egészséges, már a korábban vállsérüléssel bajlódó kubai származású Carlos Perez is felépült, így semmi akadálya, hogy a legjobb összeállításban szerepeljen a bajnokcsapat.

Az összecsapás pénteken este 18 órakor kezdődik.