A Bayern München, ha nehezen is, de 2-1-re megynyerte a városi rangadót az 1860 München ellen. A Kaiserslautern idegenben 2-1-re kikapott a Rostocktól - ilyen vereségek után lehet lemondani a bajnoki álmokról. A Cottbus papírforma vereséget szenvedett a Leverkusentől, míg a Lisztes Krisztiánnal felálló Werder Bremen 4-0-s győzelmet aratott a Nürnberg vendégeként.

Fotó: EPA
Fink levette a pályáról Martin Maxot, majd győztes gólt fejelt

"A játékosaim fáradtak, szerencse is kellett a győzelemhez" - nyilatkozta Ottmar Hitzfeld, a Bayern trénere. Az első fél órában az 1860 München volt az aktívabb, a 15. percben Max lövését tisztázta Kahn, majd a 23. percben Wiesinger lőtt mellé. A 32. percben Elber nagy szólóját Stranzl állította meg szabálytalanul a 16-oson belül, a büntetőnél Tarnat elfektette a kapust, de a kapufára lőtte a labdát.

A második játékrészben mindkét kapu előtt egyformán adódtak lehetőségek, a 72. percben némileg váratlanul szerzett vezetést a Bayern: Sergio lépett ki jó ütemben, közeli lövése a kapusról perdült a hálóba (1-0). Három perccel később a csereként beállt Hässler 17 méteres szabadrúgását követően Sforza nagyot hibázott, Stranzl lába elé került a labda, s a hátvéd szép gólt lőtt 16 méterről (1-1). Már-már elkönyvelhettük a döntetlent, amikor Sforza javított: az utolsó percben a jobb oldalról remekül nyeste be a labdát, s Fink hét méterről gólt fejelt (2-1).

Győzelmével és a Kaiserslautern vereségével a Bayern a 'Lautern elé került. Brehme csapata Rostockban kapitulált, az egyiptomi Ramzyt az első félidőben kiállította a játékvezető. A kaiserslauterni játékosnak nincsen szerencséje, mert a múlt héten szexuális erőszakoskodásért nyolc hónap felfüggesztett büntetést kapott, Rostockban pedig piros lapot. A védő nyilvános bocsánatkérés és pénzbüntetés befizetése után játszhatott klubcsapatában.

A bajnoki címre esélyes Dortmundnak ismét otthonában gyűlt meg a baja ellenfelével. Igaz, a múlt héten a St. Pauli pontot rabolt a Westfalen-stadionban, a mostani ellenfél, a Mönchengladbach viszont nem. A 3-1-es hazai győzelmet hozó találkozón két találat is öngólból született: a Dortmund Nielsen öngóljával szerzett vezetést, amelyet a második játékrész elején Dede szintén öngólja egyenlített ki, aztán jött Amoroso és Koller a másik oldalon.

Miriuta hiába játszotta végig a találkozót, nem tudta megakadályozni a Leverkusen 2-0-s győzelmét a Cottbus ellen.

A kiesőjelölt Nürnberggel szemben idegenben 4-0-ra nyert a Werder Bremen,Lisztest a 68. percben lecserélték.

A Schalke és Hertha vasárnap játszik, a Stuttgart, illetve a Hamburg ellen.

Eredmények:
Bayern München - 1860 München 2-1 (0-0)
München, 69 ezer néző
gól: Sergio (72.), Fink (91.), illetve Stranzl (75.)

Bayer Leverkusen - Energie Cottbus 2-0 (1-0)
Leverkusen, 22500 néző
gól: Zé Roberto (12.), Berbatov (90.)

Nürnberg - Werder Bremen 0-4 (0-3)
Nürnberg, 24500 néző
gól: Frings (5.), Ailton (20., 30.), Stalteri (50.)

VfL Wolfsburg - 1. FC Köln 5-1 (3-1)
Wolfsburg, 12583 néző
gól: Klimowicz (4., 18.), Rau (7.), Petrov (62.), Karhan (77.), illetve Kreuz (45.)

Hansa Rostock - 1. FC Kaiserslautern 2-1 (1-0)
Rostock, 15800 néző
gól: Arvidsson (37.), Lantz (73.), illetve Klose (72.)
kiállítva: Ramzy (31., Kaiserslautern)

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 3-1 (1-0)
Dortmund, 65 ezer néző
gól: Nielsen (10., öngól), Amoroso (63., 11-esből), Koller (77.), illetve Dede (48., öngól)

FC St.Pauli - Freiburg 1-0 (0-0)