Megszűnik az aranygól az európai kupákban

Az európai kupaküzdelmek során nem sok időt élt meg a forradalminak tartott aranygól-szabály. Az Európai Labdarúgó Szövetség úgy döntött, hogy a 2002/2003-as idényben visszatér a régi bevált módszerhez, de azért kis módosítást eszközöl rajta. Ha a találkozó döntetlennel végződik, tizenöt perces hosszabbítás következik. Amennyiben ezalatt eldől a továbbjutás, a mérkőzés véget ét. Ha nem dől el, akkor újabb tizenöt perc következik, ezután pedig tizenegyesrúgások döntenek. Ezek a szabályok mind a Bajnokok Ligája, mind pedig az UEFA-kupa mérkőzésekre érvényesek lesznek. Az UEFA azt követően döntött így, hogy kikérte az edzők véleményét, akik egyhangúlag azt mondták, az aranygól-szabály miatt sokkal nagyobb a nyomás a játékosokon.

Az aranygól bevezetését követő első ilyen jellegű győzelmet még a német labdarúgó-válogatott érte el: 1996-ban Bierhoff találata Európa-bajnoki címet eredményezett. De így győzött a 2000-es Eb-n Franciaország, de a tavalyi, felejthetetlen Liverpool-Alavés UEFA-kupa döntő találkozón (5-4) is ez döntött az angolok javára.