A magyar labdarúgó ligaválogatott barátságos mérkőzésen legyőzte Ciprus együttesét. Az első játékrészben kevés helyzetet dogoztak ki a csapatok. A második félidőben több szép akciót vezetett a magyar ligaválogatott, amely így megérdemelten győzött.

Magyar ligaválogatott - Ciprus 2-1 (0-0)
Üllői út, 1000 néző
vezette: Novak (horvát)
Magyarország, az első félidőben: Szűcs L - Böjte, Dragóner, Gyepes - Nagy L., Farkas B., Molnár B., Füzi Á. - Gera - Tóth M., Terjék.
A második félidőben: Végh - Molnár Z., Salamon, Balog Cs. - Rósa H., Zavadszky, Pintér, Kiss Gy. - Dvéri - Waltner, Tököli.
Ciprus: Panajotu (Szimitrasz 46.) - Konnapisz, Szpiru (Kajafasz 58.), Nikolau, Daszkalakisz (Okkaridesz, 63.) - Engonitisz (Krisztodolu 46.), Michail (Kotszadisz 70.), Theodotu (Agathopleusz 70.), Szatsziasz - Okkasz, Jiaszumi (Eleftheriu 65.) .
gól: Waltner (51., 74.), illetve Agathopleusz (92.)
sárga lap: Molnár (78.), Tököli (82.), illetve Okkasz (81.)

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött: a múlt héten elhunyt Simon Tibor emlékének adóztak a játékosok, sportvezetők és szurkolók.

28. perc: Nagy Lajos baloldali beadása után Gera kilenc méterről a kapu mellé fejelt.

51. perc: Rósa nagyszerűen ívelt a védők közül kilépő Waltner elé, a csatár megtolta a labdát, majd az elcsúszó ciprusi kapus fölött, tizennégy méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

67. perc: Okkasz tizenöt méteres erős, lapos lövését Végh lábbal bravúrral hárította.

74. perc: Tököli az ötössel egyvonalban a tizenhatos jobb szélén csodálatos labdát kapott Rósától, a Dunaferr csatára kötényt adott az egyik ciprusi védőnek, majd önzetlenül középre gurított, s az érkező Waltner hét méterről a kapuba bombázott (2-0).

92. perc: Jobb oldali ciprusi beadást követően a védőket megelőzve Agatopleusz tíz méterről, Végh mellett a kapu jobb oldalába lőtt (2-1).

Gellei Imre szövetségi kapitány: "A második félidei csapat többet kezdeményezett, összeségében jobb benyomást tett rám. Az első játékrészben Dragóner teljesítményével voltam elégedett, míg a második játékrészben Tököli, Dvéri és Waltner játszott jól a mieink közül."

Kikapott az U21-es válogatottunk

A magyar U21-es, egyben olimpiai ligaválogatott barátságos mérkőzésen kikapott Ciprus korosztályos együttesétől.