Tizenöt gól született a Borsodi Liga három vasárnapi mérkőzésén. A MU-verő ZTE 3-3-as döntetlent játszott Dunaújvárosban, az Újpest 5-2-re nyert Debrecenben, a négy forduló után kapott gól nélkül álló FTC 2-0-ra verte a Sopront, s ezzel újra átvette a vezetést a tabellán.

Borsodi Liga, 4. forduló:
Dunaferr - Zalaegerszeg 3-3 (2-1)
Dunaújváros, 4000 néző
vezette: Kassai
Dunaferr: Németh (Deli, 46.) - Zováth, Éger, Salamon, Kiss (Jäkl 58.) - Sowunmi (Medic 64.), Bükszegi, Lengyel, Rósa D. - Alex, Horváth P.
ZTE: Ilic - Kocsárdi, Urbán, Csóka, Szamosi - Babati (Faragó 57.), Ljubojevic (Balog 74.), Molnár, Vincze O. - Kenesei, Egressy (Koplárovics, 81.)

16. perc: Vincze beadását Ljubojevic 10 méterről fejelte a kapuba (0-1).

19. perc: Sowunmi Alexhez passzolt, aki nagy erővel lőtt a kapu közepébe (1-1).

25. perc: szöglet után Sowunmi lövése még elakadt a védőkben, Lengyel adott középre, Horváth a kapu közepébe fejelte a labdát (2-1).

53. perc: Vincze beadása után Egressy fejelt a hálóba (2-2).

63. perc: Szamosi a balszélről középre ívelt, Faragó közelről gurított a kapuba (2-3).

82. perc: Bükszegi a jobb oldalról remekült adott be Alexnek, aki a rosszul kifutó kapus fölött a hálóba fejelt (3-3).

Koplárovics-himnusz/sport/focivilag/bl/20020816koplarovicshimnusz.html

A szerdán a Bajnokok Ligája selejtezőjében a Manchester United ellen bravúros győzelmet aratott zalaegerszegiek hamar vezetést szereztek Dunaújvárosban. Ezután jó iramú, változatos küzdelem alakult ki, mindkét csapat sokat hibázott, a döntetlen igazságosnak mondható.