A Bayern München hazai pályán nem volt képes legyőzni a Hannovert, a bajor gárdát üldöző Dortmund viszont magabiztosan begyűjtötte a három pontot Lisztes Krisztián együttese, a Werder Bremen otthonában a Bundesliga tizedik fordulójában. A Bayern így már csak két ponttal vezet a Borussia előtt.

A Ferencváros UEFA-kupa ellenfele, a Stuttgartnak saját közönsége előtt kellett beérnie egy szerény döntetlennel: a sereghajtó Cottbus ellen a vendéglátók sorozatban hagyták ki a helyzeteket, így a találkozón nem született gól.

Menetrend, eredmények/sport/focivilag/20020809bundesliga.htmlA Bundesliga állása és mesterlövészei/sport/focivilag/20021027abundesliga.html

A Hertha Berlinben bár Friedrich góljával vezetést szerzett a tavalyi BL-második Leverkusen ellen, a második félidő tizedik percében Juan bevette Király Gábor hálóját, így a derbi vége 1-1 lett. A Bielefeld 2-1-re verte a Hamburgot, a Mönchengladbach otthon "vérzett el" az 1860 München ellen, a Schalke pedig Vermant utolsó percben szerzett találatának köszönheti, hogy a Nürnberg nem három ponttal távozott Gelsenkirchenből. A Wolfsburg-Rostock és a Kaiserslautern-Bochum derbiket vasárnap 17.30 órától rendezik.