Az éllovas Bayern München Michael Ballack két góljával magabiztos győzelmet aratott a Király Gáborral és Dárdai Pállal felálló vendég Hertha BSC ellen a német labdarúgó Bundesliga 15. fordulójában.

A listavezető Bayern München a Herthát fogadta, s a bajorok gyakorlatilag fikarcnyi esélyt sem adtak a berlinieknek. A Hertha az Olimpiai-stadionban utoljára 1977 októberében tudott nyerni, az eddigi 19 mérkőzésből tizennégy bajor győzelem született, a gólkülönbség 50-18 volt. A hazaiaknál Sagnol, Salihamidzic és Deisler sérült, a másik oldalon Lapaczinski, Luizao, Neuendorf és Alves hiányzott. Király és Dárdaia kezdőcsapatban kapott helyet, utóbbit a 69. percben Marx váltotta. A találkozó hőse Ballack volt, aki kétszer is bevette Király kapuját. Ottmar Hitzfeld vezetőedző együttese ezzel a sikerrel szinte bebiztosította őszi elsőségét, hiszen két fordulóval a téli szünet előtt már csak Lisztes Krisztián csapata, a vasárnap pályára lépő Werder Bremen érheti be. A brémaiaknak ehhez mindhárom hátralévő találkozójukat meg kellene nyerniük úgy, hogy 16 gólt szereznek és egyet sem kapnak, míg a müncheniek kétszer vesztenek.

A Bundesliga állása és mesterlövészei/sport/focivilag/20021130abundesliga.htmlBundesliga 2002/2003 - menetrend/sport/focivilag/20020809bundesliga.html

A harmatgyenge Cottbus az 1860 Münchent fogadta, s hiába készült első győzelmére az "Oroszlánok" ellen, nem jött össze a bravúr. A keletnémet együttesben Lőw a kezdőcsapatban kapott helyet, a 60. percben Gebhardt váltotta. A "kis Münchenben" Tyce, Costa, Max, Schwarz, Borimirov és Görlitz sérülés miatt nem játszhatott, s sokáig kérdéses volt a hátát fájlaló Schroth szereplése is. Ám a csatár vállalta a játékot, s két gólt is szerzett, ennek köszönhetően a Cottbus a 61. percre már négygólos hátrányba került. Aztán Topic, Kaluzny és Rink révén hat perc alatt háromszor is eredményes volt az Energie, de egyenlíteni már nem tudott.