Továbbra is a Roma vezeti az olasz labdarúgó-bajnokságot, miután a fővárosi együttes hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Ancona együttesét. A BL-győztes Milan is könnyedén nyert, a piros-feketék a Leccét verték Milánóban.

A Farkasok az első félidőben nem tudták bevenni az egy ponttal utolsó előtti Ancona kapuját, a második játékrész elején azonban a válogatott Montella hamar betalált. A hajrában másik két olasz kiválóság folytatta a hazai gólgyártást, előbb Totti, majd Delvecchio találatával végül 3-0-ra nyert a jobb gólkülönbségének köszönhetően továbbra is éllovas Roma.

Az átadólistára tett aranylabdás Rivaldo nélkül felálló Milan is 3-0-ra diadalmaskodott, a Lecce ellen Sevcsenko kétszer, míg Tomasson egyszer volt eredményes. Az utóbbi évek meglepetéscsapata, a Chievo a Perugiát szintén három góllal verte hazai pályán, míg a Modena a Bolognát, a Sampdoria pedig a Bresciát győzte le. A Parma meglepetésre nem bírt az újonc Sienával. A hazaiak egyedül annak örülhetnek, hogy csatáruk, Adriano - Sevcsenkóval "társbérletben" - öt góllal vezeti a góllövőlistát.

A Lazio az utolsó helyről elmozduló Empolitól majdnem kikapott, a 0-1 után négy perc alatt fordító vendégek becsületét a válogatott Fiore mentette meg a 87. percben.

Serie A, 4. forduló:
Roma - Ancona 3-0 (0-0)
gól: Montella (48.), Totti (78.), Delvecchio (86.)

Milan - Lecce 3-0 (1-0)
gól: Sevcsenko (22., 68.), Tomasson (91.)

Chievo - Perugia 4-1 (1-0)
gól: Zanchetta (40., 52., 11-esből), Semioli (66.), Santana (81.), illetve Di Loreto (50.)

Modena - Bologna 2-0 (2-0)
gól: Amoruso (17.), Kamara (40.)

Parma - Siena 1-1 (0-1)
gól: Adriano (79.), illetve Lazetic (41.)

Sampdoria - Brescia 2-1 (0-0)
gól: Bazzani (88.), Flachi (92., 11-esből), illetve Mauri (69.)

Empoli - Lazio 2-2 (0-1)
gól: Di Natale (74.), Tavano (78.), illetve Stankovic (38.), Fiore (87.)