A Debreceni VSC-Megaforce hazai pályán magabiztos játékkal legyőzte a Balaton FC-t a labdarúgó Arany Ászok Liga 31. fordulójában, ezzel a vasárnapi Újpest FC-FTC mérkőzés előtt az élre állt a tabellán, egyben biztosította dobogós helyezését.

Arany Ászok Liga, 31. forduló, felsőház:
Debreceni VSC-MegaForce - Balaton FC 3-0 (2-0)
Debrecen, 6200 néző
vezette: Bede
Debrecen: Tomic - Bernáth, Éger (Balog 69.), Vincze, Nikolov - Dombi (Kiss a szünetben), Sándor (Madar 60.), Habi, Halmosi - Bajzát, Bogdanovic
Balaton FC: Csernyánszki (Berki 76.) - Radics, Hegedűs (Kovács 57.), Kuttor, László - Vörös, Virág, Juhász, Györök - Csordás (Bajevski 74.), Sitku
gól: Bajzát (11.), Bogdanovic (29., 51.)
sárga lap: Virág (84.), Györök (90.)

11. perc: Sándor T. perdített a bal oldalon felfutó Nikolov elé, akit a védők szereltek, ám a labda éppen Bajzát elé került, ő pedig 10 m-ről a rövid sarokba lőtt (1-0).

29. perc: baloldali szöglet után a labda átszállt a siófoki 16-oson, Dombi visszaemelte, Bogdanovic pedig kapásból óriási gólt lőtt a léc alá (2-0).

51. perc: Halmosi baloldali beadása után Hegedűsről Bogdanovic elé pattant a labda, s ő két lépésről a hálóba passzolt (3-0).

Utolsó idei hazai mérkőzésén bajnokaspiránshoz méltóan kezdett a Debrecen, amely fél óra alatt kétgólos előnyre tett szert a visszafogottan futballozó Balaton FC-vel szemben. A szünet után a hazai együttes bebiztosította a három pontot, így a bajnoki aranyérem sorsa az utolsó fordulóban dől el.