4. Rabotnicski Kometal 33 16 10 7 58- 40 58
5. Szloga Jugomagnat 33 17 6 10 69- 36 57
6. Madzsari Szolidarnoszt 33 14 8 11 44- 30 50
7. Cementarnica Szkopje 33 11 12 10 48- 41 45
9. Napredok Kicsevo 33 12 5 16 51- 52 41
10. Belaszica Strumica 33 10 6 17 37- 55 36
11. Tikves Kavadarci 33 5 4 24 25- 62 19
12. Bregalnica Delcsevo 33 2 4 27 20-124 7

A góllövőlista élmezőnye: 24 gólos: Dimitrovszki (Pobeda Prilep), 18 gólos: Gligorovszki, Risztics (Szileksz Kratovo), 17 gólos: Vandeir (Vardar Szkopje), 15 gólos: G. Toleszki (Napredok Kicsevo, Rabotnicski Kometal).

Nem sikerült sorozatban harmadszor is bajnoki címet szereznie a Vardar Szkopjének, sőt, a címvédő még a dobogó második fokáról is lecsúszott: az aranyérmet a Pobeda Prilep gyűjtötte be, amely még sohasem végzett az első helyen.

A klub annak ellenére megőrizte első helyét a tavaszi szezonban, hogy a télen kényszerű edzőcserére került sor: a szakvezető, Dragan Kanatlarovszki ugyanis kijelentette, hogy a jövőben csak a válogatottra akar koncentrálni, amelynek szintén ő a mestere. A kispadra egy másik volt szövetségi kapitány, Nikola Ilievszki került, aki a 2000-2001-es szezonban már dolgozott a Pobedánál, és a csapat vele is folytatta menetelését. Rögtön a második idei mérkőzésen 5-2-re elgázolták a Vardart, majd egy kisebb megingást követően egy hétmeccses győzelmi sorozatot produkáltak, ami elég is volt az aranyéremhez.

A második helyre a Szileksz Kratovo futott be, amely fél távnál még csak a harmadik volt, majd a tavaszi szezont két vereséggel kezdte, és ekkor nem sokan gondolták volna, hogy a gárda végül ezüstérmes lesz. Ezt követően azonban egymás után nyolc találkozót nyert a csapat, amivel olyan előnyt szerzett a többi együttes előtt, ami már behozhatatlannak bizonyult. A tavalyi hatodik helyezés után ez remek teljesítmény volt a kratovóiaktól, különösen annak fényében, hogy a legalacsonyabb átlagéletkorú csapatot küldhették pályára.

A címvédő Vardarnak tehát csak a harmadik hely maradt, pedig a klubvezetés a téli szünetben alaposan igyekezett megerősíteni a keretet: négy új labdarúgót is igazoltak, de ez is kevés volt az aranyéremhez. Az mondjuk valószínűleg nem tett jót a csapatnak, hogy három tréner is dolgozott a klubnál a szezon során: Zoran Sztratevet a Pobeda elleni 5-2-es vereség után rúgták ki márciusban, utódja, Toni Jakimovszki azonban csak másfél hónapig húzta, mert április végén már a brazil Gildo Rodríguez ült a kispadon.

Alaposan kilógott a mezőnyből a Bregalnica Delcsevo, amely a pályán ugyan tíz pontot szerzett, de hármat levontak tőle, mert a csapat a nyolcadik fordulóban nem állt ki a Napredok Kicsevo ellen. A focisták ezzel próbáltak tiltakozni az elmaradt fizetések miatt, de mivel ennek kevés foganatja volt, a téli szünetben szinte minden épkézláb játékos elhagyta a csapatot, és tavasszal a gárdából igazi pofozógép lett: összesen nyolc olyan találkozó volt, ahol négynél több gólt kapott a csapat, a csúcsot a Szileksz Kratovo elleni 0-9 jelentette.