Az őszi-tavaszi bajnokságok végeredménye - 2004

7. Grasshopper-Club 36 12 5 19 62-74 41
8. FC Aarau 36 9 11 16 57-69 38
9. Neuchatel Xamax 36 10 6 20 46-63 36
10. FC Wil 36 7 8 21 37-73 29

A góllövőlista élmezőnye: 22 gólos: Chapuisat (Young Boys), 19 gólos: Kader (Servette), 17 gólos: Núnez (Grasshopper-Club), Leandro (Young Boys), 16 gólos: Gane (Grasshopper-Club), Giménez (FC Basel), Tackie-Mensah (FC St. Gallen).

Osztályozó (május 29. és 31.): Neuchatel Xamax-Vaduz FC 2-0. G:: Forschelet (28.), Rey (50.). FC Vaduz-Neuchatel Xamax 2-1. G.: Burgmeier (12.), Gohouri (36.), ill. M'Futi (55.). A Neuchatel Xamax bennmaradt az élvonalban.

A helvét pontvadászatot az FC Basel nyomasztó fölénye jellemezte: a klub 23 fordulón keresztül veretlen maradt, és még úgy is 13 pontos fórral végzett az élen, hogy a bajnokság második felében lényegesen gyengébb teljesítményt nyújtott.

Ez persze nem volt véletlen, hiszen a klub a téli szünetben eladta két legjobbját, Hakan Yakint és Marco Strellert a VfB Stuttgartnak, ráadásul a csapatkapitány Murat Yakin sérülés miatt sokat hiányzott. A bázeliek azonban ennek ellenére is magabiztosan szerepeltek, a legkevesebb kapott, illetve a legtöbb rúgott találattal büszkélkedhettek.

A három svájci kulcsember kiválásával ismét az argentin focisták kaptak főszerepet: a két csatár, Julio Hernán Rossi és Cristián Giménez, illetve a középpályás Matías Emilio Delgado, de a középhátvéd Fernando Gamboa is jól játszott súlyos sérüléséig.

Némi meglepetésre a Baselhez legközelebb a Young Boys volt, amely így megszerezte a második helyet, és ezzel a Bajnokok Ligájában való indulás lehetőségét. A csapat legjobbja a veterán támadó, Stéphane Chapuisat volt, aki 23 találattal gólkirályi címet szerzett, és a jövőben már csak a klubjára kell koncentrálnia, hiszen a nemzeti csapattól az Eb-t követően visszavonult.

A másik genfi gárda, a Servette FC is jól teljesített, annak ellenére, hogy anyagi gondok sújtották - a bronzérem UEFA-kupa-indulást ért, de a következő szezont a pénzügyi problémák miatt mínusz három ponttal kezdi majd az egylet. Az FC Zürichnél a negyedik helyezés mellett annak örülhettek, hogy tíz év után először megelőzték a városi rivális Grasshopper-Clubot, és ez a két együttes játszotta az idény legelképesztőbb mérkőzését is.

A svájci kupa elődöntőjében hét perccel a lefújás előtt az FC Zürich már 5-2-re vezetett, de a Szöcskék innen is kiegyenlítettek, és a ráadásban a győzelmet is megszerezték. A kupagyőzelem azonban nem az övék lett, hanem az FC Wilé, amely fennállása első trófeáját gyűjtötte be - az élvonalból viszont kiesett.