Bár a félidőben még 2-1-re az NB II-es Bőcs vezetett, végül a Budapest Honvéd emberhátrányban is győzni tudott 4-2-re, s bejutott a labdarúgó Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

labdarúgó Magyar Kupa, 3. forduló
Bőcs - Budapest Honvéd 2-4 (2-1)
Bőcs, 500 néző
vezette: Sápi
Bőcs: Balázs - Simon (Nagy G., 74.), Kovács T., Molnár Zs. - Sipos (Ondó, 82.), Irhás (Tötök, 76.), Szakszon, Sándor, Vass - Kulcsár, Gaál
Honvéd: Oraze - Vámosi, Budovinszky, Stamenic (Dobos, a szünetben) - Bábik, Vadócz, Genito, Vén - Herczeg (Bojtor, 86.), Csobánki (Dancs, a szünetben), Szili
gól: Sándor (28.), Vass (42.), illetve Vámosi (15.), Budovinszky (53., 84.), Szili (71.)
sárga lap: Sándor (31.), illetve Budovinszky (75.)
piros lap: Dobos (76.)

Remekül kezdett a hazai együttes, ám a 11. percben Molnár büntetőt hibázott, ezt pedig négy perccel később Vámosi góllal büntette (0-1). A 28. percben egy kipattanó labdából Sándor egyenlített (1-1), sőt a félidő vége előtt pár perccel Vass 16 méteres bombájából már a Bőcs szerzett előnyt (2-1)

A második félidőben rákapcsolt az élvonalbeli együttes, az 53. percben Budovinszky pazar szabadrúgásgóllal egyenlített (2-2), s a 71. percben ismét a Honvédnál volt a vezetés: Vén centerezését Szili közelről fejelte a kapuba (2-3).

A 76. percben megfogyatkozott a vendégcsapat, a félidőben csereként beálló Dobos szabálytalansága miatt piros lapot kapott. A bőcsi egyenlítés azonban elmaradt, sőt a 84. percben Budovinszky bebizonyította, 30 méteres pontrúgásból is képes gólt szerezni (2-4).