Torghelle Sándor a magyar labdarúgó-válogatott Bulgária elleni vb-selejtezőjén (1-1) kezdő volt Lothar Matthäus együttesében, Angliában viszont továbbra sem tartozik Iain Dowie, a Crystal Palace szakvezetőjének a kedvencei közé. Erre lehet legalábbis következtetni abból, hogy az MTK-csatárból lett Premiership-légiós ritkán kap lehetőséget az újonc gárda felnőtt csapatában. Az angol tartalékbajnokságban azonban mindent megtesz azért, hogy felhívja magára edzője figyelmét - így tett például a Selhurst Parkban rendezett Portsmouth elleni mérkőzésen is, amelyen mesterhármast ért el, és adott két gólpasszt is.

A Speroni - Butterfield (Fray, 71.), Powell (Hall, 64.), Wilson, Borrowdale, Lakisz, Watson, Danze, Kolkka, Ventola (Grabban, 46.), Torghelle csapattal kiálló dél-londoniak gólgyártását a hosszú, tavaly szeptember óta tartó sérüléséből nemrég visszatért olasz Nicola Ventola kezdte a 27. percben. A második találat Torghelle nevéhez fűzödött, aki a tizenhatos sarkáról csavart Andrea Guatelli kapujába, nem sokkal az első játékrész lefújása előtt.

Légiósunk ott folytatta a második félidőt, ahol az elsőt abbahagyta: Vaszilisz Lakisz indítását Ben Watson visszafejelte a magyar csatárnak, aki 5 méterről a hálóba vágta a labdát. Az 57. percben Watson már a negyedik CP-találatot jegyezte, 13 minutummal később pedig ismét főszereplő volt Torghelle: ajándéklabdát kapott a vendégektől, betört a büntetőterületen belülre, és Lewis Grabbant kihagyhatatlan helyzetbe hozta, a cserecsatár pedig 8 méterről nem hibázott. Még ünnepeltek a hazai drukkerek, amikor a 23 éves magyar futballista a Portsmouth kapusa alatt ellőtte a labdát, amelyet közelről az érkező Anthony Danze juttatott a kapuba.

S hogy teljes legyen a Torghelle-parádé: a 78. percben egy középtávoli lövésből megszerezte harmadik gólját, míg a 8-0-s végeredményt a finn Joonas Kolkka állította be.