Társoldalunk:

Kaposvári csatárt igazolt a Fradi

2005.07.26. 19:39

Jovánczai Zoltán, a NABI Kaposvár utánpótlás-válogatott támadója hároméves szerződést kötött a Ferencváros labdarúgócsapatával. A játékos pénteken csatlakozik a zöld-fehérek keretéhez, így könnyen elképzelhető, hogy László Csaba vezetőedző már a vasárnapi, FC Fehérvár elleni bajnoki mérkőzésen beveti az új szerzeményt.

"Két hete a fonyódi négyes torna után keresett meg Vass László, a Fradi pályaedzője és megkérdezte, lenne-e kedvem a Ferencvárosban játszani" - mondta Jovánczai a 100% Fradi érdeklődésére. "Természetesen igent mondtam a megkeresésre, minden magyar futballistának óriási megtiszteltetés, ha a legnépszerűbb klub keresi meg, ilyenkor nem illik sokat gondolkozni a válaszon."

Jovánczai pénteken csatlakozik a kerethez, miután a csapat visszatér Minszkből az MTZ Ripo elleni UEFA-kupa-visszavágóról.

A gárda egyébként 18 játékossal vág neki a fehérorosz útnak, tagja a csapatnak Gyepes Gábor is, akinek a sorsa egyelőre nem dőlt el. Szálkai Zsolt és Csurka Zoltán nemzetközi kupameccsen először szerepel a Ferencváros felnőttkeretében.

A Minszkbe utazó csapat névsora
kapusok: Udvarácz Milán, Kemenes Szabolcs
mezőnyjátékosok: Keller József, Lipcsei Péter, Rósa Dénes, Gyepes Gábor, Balog Zoltán, Aleksandar Bajevski, Tőzsér Dániel, Budovinszky Krisztián, Szalai Tamás, Nógrádi Árpád, Takács Ákos, Szálkai Zsolt, Erős Gábor, Laczkó Zsolt, Csurka Zoltán, Tímár Krisztián.

Szűcs Lajos és Fitos László a nevezési határidő lejárta után írta alá szerződését, Bognár Zsolt, Grósz Róbert, Csepregi Richárd és Bartha László sérülése miatt nem tarthat a csapattal.

A csütörtöki program
UEFA-kupa, 1. forduló, visszavágó
MTZ-RIPO (fehérorosz) - Ferencváros 16.00
Lokomotiv Tbiliszi (grúz) - Bananc (örmény) 16.00
MIKA (örmény) - Mainz (német) 16.30
Kazar (azeri) - Nistru (moldovai) 17.00
MyPa (finn) - TVMK (észt) 17.00
Vardar (macedón) - Elbasani (albán) 17.00
Ventspils (lett) - Linfield (északír) 17.00
Atlantas (litván) - Rhyl (walesi) 17.30
Dacia Chisinau (moldovai) - Vaduz (liechtensteini) 17.30
Domzale (szlovén) - Domagnano (San Marinó-i) 17.30
Flora (észt) - Esbjerg (dán) 17.45
Metalurgs (lett) - NSÍ (feröeri) 18.00
Pétange (luxemburgi) - Allianssi (finn) 18.30
APOEL (ciprusi) - Birkirkara (máltai) 19.00
BATE Boriszov (fehérorosz) - Torpedo Kutaiszi (grúz) 19.00
Viking (norvég) - Portadown (északír) 19.00
Rapid Bucuresti (román) - Sant Julia (andorrai) 19.15
B36 (feröeri) - ÍBV (izlandi) 19.30
Zsepcse (bosnyák) - Baskimi (macedón) 20.00
Zilina (szlovák) - FK Baki (azeri) 20.00
Siroki Brijeg (bosnyák) - Teuta (albán) 20.15
Carmarthen (walesi) - Longford (ír) 20.30
Cork (ír) - Ekranas (litván) 20.30
Hibernians (máltai) - Omonia (ciprusi) 21.00
Keflavík (izlandi) - Ettelbruck (luxemburgi) 21.15

[origo] / (MTI)

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK