A Schalke 04 a 93. percben 11-esből egyenlített a Bayern München ellen a német labdarúgó Bundesliga 9. fordulójában, így a bajorok továbbra is nyeretlenek a gelsenkircheniek új stadionjában. A döntetlen révén a tabellán a Werder Bremen vette át a vezetést, amely hat gólt lőtt a Nürnbergnek.

A Bayern az első félidőben Santa Cruz találatával jutott előnyhöz, s szünet után csak arra ügyelt, hogy tartsa az eredményt. A 93. percben azonban a bíró büntetőt ítélt a hazaiak javára, amit Larsen értékesített 61 524 néző előtt.

A Werderben Klose 39 perc alatt három gólt szerzett, csapata pedig összesen hatot, így a brémaiak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően megelőzték a címvédő Bayernt. A Hamburg nagy meglepetésre kikapott otthon a Wolfsburgtól.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC kínos vereséget szenvedett Bielefeldben, a magyar középpályás végig pályán volt. A Borussia Mönchengladbach Stuttgartban játszott döntetlent, Lisztes Krisztián nélkül. A Mainz biztosan verte a Bayer Leverkusent, Bódog Tamás nem szerepelt a hazaiaknál.