A 2004-ben bajnok Ferencváros a címvédő DVSC-AVE Ásványvíz csapatát fogadja a labdarúgó Borsodi Liga 13. fordulójában.

A vasárnapi mérkőzés előtt gyakorlatilag minden a vendégek mellett szól: egyedüliként a mezőnyben eddig nem szenvedtek vereséget, második helyen állnak a tabellán és minden meccsükön legalább két gólt szereztek. A zöld-fehérek ezzel szemben tizenkettedikek, négy pont választja el őket a kiesőzónától és legutóbb október 2-án találtak be egynél többször a kapuba (Ferencváros-Győr 2-0). Az új szakvezető, Gellei Imre a debreceniek ellen ül majd először a ferencvárosi kispadon az Üllői úton.

Szombaton a harmadik helyezett Újpest a negyedik MTK-hoz látogat. A Hidegkuti Stadionban ebben a szezonban csak a Ferencváros szerzett pontot, a másik négy otthoni meccsét megnyerte a kék-fehér együttes. Ezúttal azonban várhatóan minden eddiginél nehezebb dolga lesz Garami József együttesének, ugyanis az újpestiek eddig csak Kispesten kaptak ki és idegenbeli mérlegüknél (három győzelem, két döntetlen, egy vereség) csak a listavezető Fehérvár és az MTK büszkélkedhet jobb statisztikával.