Társoldalunk:

Dárdaiék is 32 között az UEFA-kupában

2005.12.15. 23:19

A Hamburger SV és az AS Monaco is bejutott a labdarúgó UEFA-kupa legjobb 32 csapata közé: a német együttes 2-0-ra győzte le a cseh Slavia Prahát - amely veresége ellenére is továbbkerült -, míg a franciák a CSZKA Szófia ellen nyertek. A B csoportból a Palermo és az Espanyol csatlakozott a már korábban továbbjutott Lokomotiv Moszkvához, míg a C jelű ötösből a Steaua Bucuresti mellett a Lens és Dárdai Pál együttese, azaz a Hertha BSC lett a befutó.

UEFA-kupa, csoportkör, 5. (utolsó) játéknap:
A csoport:
Hamburger SV (német) - Slavia Praha (cseh) 2-0 (1-0)
gól: Barbarez (9.), Mpenza (57.)
piros lap: Kozacik (27., Slavia Praha)

AS Monaco (francia) - CSZKA Szófia (bolgár) 2-1 (0-0)
g: Kapo (50.), Squillaci (75.), illetve Dimitrov (84.)
szabadnapos: Viking Stavanger (norvég)

A csoport végeredménye: 1. AS Monaco 9 pont (6-2), 2. Hamburger SV 9 (5-2), 3. Slavia Praha 4 (6-8), 4. Viking Stavanger 4 (3-6), 5. CSZKA Szófia 3.

B csoport:
Palermo (olasz) - Bröndby (dán) 3-0 (2-0)
gól: Makinwa (27.), Rinaudo (45., 89.)
piros lap: Rytter (45. Bröndby)

Espanyol (spanyol) - Maccabi Petah-Tikva (izraeli) 1-0 (0-0)
gól: Pochettino (83.)
szabadnapos: Lokomotiv Moszkva (orosz)

A csoport végeredménye:1. Palermo 8 pont (6-2), 2. Espanyol 8 (4-2), 3. Lokomotiv Moszkva 7, 4. Bröndby 4, 5. Maccabi Petah-Tikva 0.

C csoport:
Lens (francia) - Sampdoria (olasz) 2-1 (1-1)
gól: Thomert (10.), Jemaa (91.), illetve Flachi (23.)

Hertha BSC (német) - Steaua Bucuresti (román) 0-0
(A meccs összefoglalója)
szabadnapos: Halmstad (svéd)

A csoport végeredménye: 1. Steaua Bucuresti 8 pont, 2. Lens 7, 3. Hertha BSC 6, 4. Sampdoria 5, 5. Halmstad 0.

D csoport:
Middlesbrough (angol) - Liteksz Lovecs (bolgár) 2-0 (0-0)
gól: Maccarone (80., 86.)

AZ Alkmaar (holland) - Grasshoppers (svájci) 1-0 (0-0)
gól: Koevermans (70.)
szabadnapos: Dnipro (ukrán)

A csoport végeredménye: 1. Middlesbrough 10 pont (6-0), 2. AZ Alkmaar 10 (5-1), 3. Liteksz Lovecs 6, 4. Dnipro 3, 5. Grasshoppers 0

A csoportok első három helyezettje jutott a legjobb 32 közé. A sorsolást pénteken, Nyonban rendezik.

A legjobb 32 mezőnye:
Racing Strasbourg (francia), AS Roma (olasz), Basel (svájci), Olympique Marseille (francia), Levszki Szófia (bolgár), Heerenveen (holland), Rapid Bucuresti (román), Sahtar Doneck (ukrán), VfB Stuttgart (német), Sevilla (spanyol), Zenit (orosz), Bolton Wanderers (angol), AS Monaco (francia), Hamburger SV (német), Slavia Praha (cseh), Steaua Bucuresti (román), Lens (francia), Hertha BSC (német), Middlesbrough (angol), AZ Alkmaar (holland), Liteksz Lovecs (bolgár), Palermo (olasz), Espanyol (spanyol), Lokomotiv Moszkva (orosz)

A Bajnokok Ligájából:
Schalke 04 (német), Rosenborg (norvég), Real Betis (spanyol), Artmedia Bratislava (szlovák), FC Bruges (belga), FC Thun (svájci), Lille (francia), Udinese (olasz).

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK