Hazai pályán szenvedett vereséget a Real Madrid a spanyol bajnokság 17. fordulójában, a fővárosiak a Racing Santandertől kaptak ki 2-1-re. A játéknap bravúrját a Zaragoza vitte véghez, amely 0-2-ről gyűrte le a Bilbaót, de az Espanyol is nagy fegyvertényt hajtott végre azzal, hogy győzni tudott La Corunában.

A Bernabéuban a meccs első helyzete a Real Madrid előtt adódott, de előbb Robinho, majd Sergio Ramos találta el Dudut, a Santander kapusát. A vendégek meglepően bátran futballoztak, és a 20. percben vezetést szereztek, Ayoze 24 méteres szabadrúgásból bombázott a kapu bal oldalába.

Hat minutummal később jött a feketeleves második adagja, Antonito passzolt Felipe Melóhoz, aki már a labdaátvétellel helyzetbe került, aztán lövése ugyan felpattant Casillas lábán, de így is a hálóban landolt.

A második félidőben cserékkel próbálta felrázni csapatát Caro mester, behozta a fiatal Soldadót és Balboát, előbbi kétszer is ziccert rontott, így hiába szépített Ronaldo egy közeli fejessel, kikapott a Real Madrid odahaza.

A Deportivo is ugyanígy járt, Tristánék a kiesés elől menekülő Espanyoltól kaptak leckét, és a Zaragoza is nagyon közel állt a zakóhoz, de 0-2 után Ewerthon vezérletével összejött a fordítás a kék-fehéreknek a Bilbao ellen.

Az alsóházi csapatok csatáján a Betis hármat rúgott az Alavésnek, a Villarreal elhozott egy pontot Málagáról, a Real Sociedad és a Getafe pedig hazai környezetben diadalmaskodott a Cádiz, illetve a Sevilla ellen.

Primera División, 17. forduló:
Real Madrid - Racing Santander 1-2 (0-2)
gól: Ronaldo (68.), illetve Ayoze (20.), Felipe Melo (26.)

Zaragoza - Athletic Bilbao 3-2 (0-1)
gól: Ewerthon (49., 11-esből, 58.), D. Milito (77.), illetve Lacruz (21.), Etxeberria (47.)

Betis - Alavés 3-0 (1-0)
gól: Fernando (48.), Xisco (64.), Joaquín (85.)

Real Sociedad - Cádiz 2-0 (1-0)
gól: Gabilondo (6.), Xabi Prieto (75., 11-esből)
piros lap: Pavoni (65., Cádiz)

Getafe - Sevilla 1-0 (1-0)
gól: Guiza (37.)
piros lap: Cotelo (79., Getafe)