A Borsodi Liga 21. fordulójának zárómérkőzésén, a Ferencváros Lipcsei tizenegyesével 1-0-ra győzte le az MTK-t.

Borsodi Liga, 21. forduló:
Ferencvárosi TC - MTK Budapest 1-0 (0-0)
Üllői út, 4000 néző
v.: Kassai V. (Erős G., Szalai Z.)
Ferencváros: Kemenes - Balog Z., Tímár, Botis, Leandrzo - Bognár Zs., Lipcsei P., Tőzsér (Csepregi, 72.), Laczkó - Jovánczai (Bartha, 88.), Bajevszki (Szalai T., 46.)
MTK: Végh - Horváth L., Rodenbücher, Sütő, Pollák - Bori (Németh K., 70.), Zabos, Zsidai (Pál, 55.), Kanta (Urbán, 86.) - Czvitkovics, Hrepka
gól: Lipcsei (82., 11-esből)
sárga lap: Bognár Zs. (38.), Botis (69.), illetve Kanta (56.), Horváth L. (93.)

11. perc: A Hrepka ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást, Czvitkovics csavarta a kapu fölé.

17. perc: Laczkó beadására jól érkezett Jovánczai, és centikkel a kapu mellé perdített.

18. perc: Rodenbücher futott alá egy előreívelésnek, de Jovánczait a kifutó Végh megakadályozta a gólszerzésben.

19. perc: Bajevszki tört előre a baloldalon, a lövése azonban elkerülte a vendégek kapuját.

21. perc: Kanta tekerte rá az MTK szabadrúgását, a lövést vetődve hárította Kemenes.

25. perc: Szép MTK-támadás végén, Czvitkovics adott jó passzt Kantának, de lövése a védőkről szögletre pattant.

41. perc: Czvitkovics távoli szabadrúgását védte gond nélkül a Ferencváros kapusa.

56. perc: Az MTK védőinek rövid felszabadítása Lipcsei elé került, ám a Fradi csapatkapitányának lövését hárította Végh.

60. perc: Tőzsér szögletét Botis fejelte kapura, de a földre lefejelt labda átpattant a kapu fölött.

70. perc: Hrepka játszott össze szépen Németh Krisztiánnal, aki a visszakapott labdát fölé lőtte.

75. perc: Szép támadás végén Pál lőhetett, a labda azonban Kemenesről a felső kapufára pattant.

76. perc: Németh kapott jó labdát Kantától, de kisodródva kevéssel a kapu fölé lőtt.

82. perc: Csepregi tört be a tizenhatoson belülre, majd szabálytalanul szerelték. A megítélt büntetőt Lipcsei higgadtan helyezte Végh hálójába (1-0).

87. perc: Egy szabadrúgás utáni kavarodásból Zabos elé került a labda, de fölé bombázott.

91. perc: Szalai beadására Bartha érkezett jókor, de nagy helyzetben a védőbe lőtt.

Az örökrangadót jobban kezdte a Ferencváros, de a két kecsegtető helyzet egyikét sem tudta gólra váltani. Ezt követően viszont az első formás vendég akcióután kevésen múlt, hogy nem szerzett előnyt az MTK, de Kanta sokat kivárt, így a fiatal támadó nem tudott élni a lehetőséggel.

A hátralévő időben már kiegyenlített mezőnyjáték folyt, ahol mindkét együttes nagyon odafigyelt a védekezésre, és apróbb szabálytalanságokkal próbálták egymás lendületét megtörni.

A második negyvenöt percben is a biztonságos játékra törekedtek a csapatok, így a még koncentráltabb védekezések miatt nem alakult ki igazán veszélyes gólhelyzet. A játékrész közepétől aztán kicsit felpörgette játékát a kék-fehér alakulat, és akár a vezetést is megszerezhette volna, de fiatal támadói nem tudtak élni a lehetőségekkel.

Majd egy egyéni betörés után Csepregit szerelték szabálytalanul, és büntetőből megszerezte a vezetést az FTC. Ezután hiába próbált meg mindent a vendégcsapat az egyenlítés érdekében, vesztesen hagyta el az Üllői úti stadiont.