A Ferencváros 1-0-ra győzött Diósgyőrben a labdarúgó Borsodi Liga 24. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, és ezzel ismét feljött az ötödik helyre a tabellán.

Borsodi Liga, 24. forduló:
Diósgyőri VTK - Ferencvárosi TC 0-1 (0-1)
Diósgyőr, 6500 néző
v.: Erdős
Diósgyőr: Szalma - Farkas V., Elek (Fodor, 78.), Mogyorósi, Katona - Binder, Almási (Szögedi, 46.), Vitelki, Simon A. - Sipeki, Balás (Halgas, 46.).
Ferencváros: Kemenes - Bognár, Balog, Budovinszky (Brettschneider, 82.), Leandro
- Lazic, Lipcsei, Tőzsér, Laczkó (Fitos, 88.) - Jovánczai, Bajevski (Csepregi, 68.)
gól: Bajevski (12.)
sárga lap: Mogyorósi (54.), Halgas (63.), illetve Lipcsei (57.), Balog (58.), Leandro (72.)

2. perc: Jovánczai került váratlanul ziccerbe, ám a Fradi csatára nem találta el a labdát.

12. perc: Tőzsér bombáját Szalma pont Szalai elé ütötte, aki a hálóba nyesett, de les miatt a gólt érvénytelenítették.

13. perc: a diósgyőri 16-osnál Bajevski vett mellre egy előreívelt labdát, amely aztán úgy tűnt, a kezére is rápattant, a bíró azonban nem fújt a sípjába, így a macedón támadó a tétovázó védők között 11 m-ről ballal a bal alsó sarokba lőtt (0-1).

18. perc: Lipcsei távoli szabadrúgását Szalma hárította.

23. perc: Binder beadását a 16-os jobb sarkánál érkező Almási kapásból fölé durrantotta.

30. perc: Balog fejesét védte Szalma.

42. perc: trükkös diósgyőri szabadrúgás-kombináció végén Binder centikkel tévesztette el a jobb felső sarkot.

52. perc: egy bal oldali beadás után Kemenes összeütközött Baloggal, a lecsorgó labdát Sipeki lőtte kapura, ám a ferencvárosi hálóőr védett, a kipattanót Simon "küldte vissza", de a vendégvédők szögletre tisztáztak.

68. perc: Tőzsér 20 méterről tüzelt, Szalma azonban kiöklözte a labdát.

72. perc: bal oldali beadás után Halgas nagy lendülettel érkezett 4 méterre a kaputól, de csak testtel tudta irányítani a labdát, eredménytelenül.

82. perc: Tőzsér szöglete után Lipcsei 5 méterről gyengén fejelt Szalma kezébe.

86. perc: Jovánczai tört be a 16-oson belül, de végül az alapvonalról már csak az oldalhálót találta el.

91. perc: a kiugró Binder elől a 16-os vonaláig kifutó Kemenes tisztázott lábbal.

Ferencvárosi rohamokkal kezdődött a mérkőzés, és a fővárosiak - bár egy szabálytalannak tűnő találattal, de - megérdemelten szereztek vezetést. A folytatásban rendezte sorait a hazai gárda, ennek következtében jóval kiegyenlítettebbé vált a játék, igazán veszélyes helyzet azonban egyik kapu előtt sem alakult ki.

A második félidőre rendkívül elszántan jött ki a Diósgyőr, sorra dolgozta ki a lehetőségeket, de egyiket sem tudta értékesíteni. A hajrában már nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, így a vendégek minimális előnyüket megőrizve három ponttal távozhattak.