Elsőként az FC Liverpool jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőköréből a csoportküzdelmekbe, miután hazai egygólos győzelmét követően a - zavaros közel-keleti politikai helyzet miatt semleges pályán rendezett - visszavágón Kijevben döntetlent ért el a Maccabi Haifa ellen.

A Hamburger SV idegenben lőtt góllal jutott tovább az Osasuna ellen, a hazai 0-0 után ugyanis 1-1-et játszott Spanyolországban: Cuellar találatára De Jong válaszolt a meccs hajrájában.

Az AC Milan kettős győzelemmel jutott tovább a Crvena zvezda ellen.

A Benfica semmit sem bízott a véletlenre, az idegenbeli 1-1 után hazai pályán három góllal nyert az Austria Wien ellen. Az osztrák együttesben Sáfár Szabolcs állt a kapuban. Kiesett a másik osztrák csapat is: a Lothar Matthäus irányította Salzburg Valenciában szenvedett 3-0-s vereséget, az együttesben a magyar válogatott Bodnár László végigjátszotta a találkozót, sőt 18. percben sárga lapot is kapott. Orosz Pétert a félidőben lecserélték.