Az Újpest a 17 éves Nagy Olivér góljával 1-0-ra legyőzte a Pécs együttesét a labdarúgó Borsodi Liga hetedik fordulójában. A lila-fehér csapat még a Budai II László-stadionban lépett pályára, mivel a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága a májusi MTK elleni bajnokin történt rendbontás miatt bezáratta a Szusza Ferenc-stadiont.

Borsodi Liga, 7. forduló:
Újpest FC - PMFC Pécs-Plaza 1-0 (0-0)
Budai II. László-stadion, 3500 néző
v.: Kassai
Újpest: Balajcza - Vermes, Vaskó, Böjte, Korcsmár - Sándor Gy. (Hullám, 79.), Erős K., Tóth N. (Nagy O, 71.), Tisza - Rajczi (Gulyás, 82.), Kovács Z.
Pécs: Herbert - Sipos, Dienes, Szabados, Szekeres (Laki, 84.) - Lukács, Pest, Bajusz, Kulcsár - Balaskó (Nógrádi, 84.), Pavicevic (Győri, 75.).
gól: Nagy O. (80.)
sárga lap: Tisza (31.), Hullám (83.), illetve Szekeres (30.), Pest (64.)

17. perc: Sándor egy kényszerítő után 23 méterről lőtt, a labda a felső lécen csattant.

25. perc: Sipos jól vette észre, hogy Balajcza kint áll, majdnem a félpályáról kapura emelt, de a visszafutó kapus hárított.

50. perc: Sándor okosan tálalt az ötösön álló Kovács elé, a támadó azonban hatalmas helyzetben Herbertbe lőtt.

80. perc: Erős kényszerítőzött Kováccsal a 16-os jobb oldalánál, majd a középen egyedül érkező Nagy elé tálalt, a fiatal középpályás pedig az üres kapuba passzolt (1-0).

Az első félidőben többnyire csak a mezőnyben folyt a küzdelem, igazi helyzet a pontatlanságok miatt nem alakult ki. A szünet után sem változott a játék képe, de a hazai csapat egyetlen valamire való támadását gólra váltotta, így "otthon" tartotta a három pontot.

A találkozó rendbontás nélkül ért véget. A találkozónak helyet adó Budai II. László-stadionban és környékén nagy volt a rendőri készültség: az aréna körüli utcákban lovas és kutyás rendőröket lehetett látni, ugyancsak sok rohamrendőr volt, akik a mérkőzés alatt a lelátókra felvezető lépcsőknél is jelen voltak. A stadion régi Fóti út felőli oldalán vízágyús kocsik várakoztak. Az újpesti szurkolók végig sportszerűen biztatták csapatukat, csupán a második félidő elején skandáltak kormányellenes rigmusokat.